Apple Watch Kalp Ritmi Özellikleri Yeni Bir Hayat Kurtardı

Apple Watch Kalp Ritmi Özellikleri Yeni Bir Hayat Kurtardı
Apple'ın akıllı saat modeli Apple Watch, bulundurduğu kalp ritim özellikleri sayesinde yeni bir hayat kurtarmayı başardı. Hong Kong'da yaşayan 76 yaşında bir kişi, akıllı saatinin verdiği alarm sayesinde başvurduğu hastanede yapılan tedaviyle yaşama yeniden tutundu.

Akıllı cihaz teknolojileri her ne kadar bağımlılığa sürükleyip birçok dezavantaj oluştursa da bazı durumlarda hayati öneme sahip olabiliyor. Hong Kong'da yaşayan 76 yaşındaki Gaston D'Aquino, Paskalya gününde kiliseye giderken aniden Apple Watch saati uyarı vermeye başladı.

Aldığı uyarı sonrası 76 yaşındaki adam durumu kontrol amacıyla gittiği hastanede anjiyo olarak akıllı saati sayesinde hayatı kurtulmuş oldu.
Deneme Bonusu Veren Siteler
D’Aquino tarafından verilen bilgilere göre akıllı saati alarm vermeden herhangi bir sorunu olmadığını ve hiçbir ağrı vs hissetmediğini belirtirken sadece kontrol amaçlı hastaneye başvurduğunu belirtti. Olayın ardından Apple'ın CEO'su Tim Cook'a mektup gönderen D’Aquino, mektubu dönüş yapan Tim Cook'un kendisine: "Tıbbi müdahale aldığınıza çok sevindim ve şu anda iyisiniz. Hikayenizi paylaşmaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim." yanıtını verdiğini belirtti.


Apple Watch Daha Önce de Hayat Kurtarmıştı


Bilindiği üzere daha önce de Apple Watch, bulundurduğu özelliklerle hayat kurtarmayı başarmıştı. Geçtiğimiz ayın son günlerinde yüksek kalp ritmi ile uyarı alan bir genç hastaneye başvurusunun ardından yeniden hayatına sağlıklı olarak devam ettiği gündeme düşmüştü.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER