Apple Uzun Menzilli Kablosuz Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Apple Uzun Menzilli Kablosuz Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Apple'ın kablosuz şarj sistemine radyo frekans tabanlı uzun menzil destekleyen teknolojiyi getirmeyi hedefliyor.

Apple, son çıkardığı iPhone modellerine sunduğu kablosuz şarj özelliğini geliştirmeyi amaçlıyor. Bunun için farklı bir radyo frekans sistemi benzeri teknolojiden yararlanmayı düşünen firma bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde odanızın herhangi bir yerinden iPhone cihazlarınız kablosuz olarak şarj olabilecek. Bu yapıyı sağlayacak olan teknoloji için Apple'ın patent başvurusunda bulunduğu açıklandı.

Firmanın patentini aldığı sistem kablolu ve kablosuz şarj imkanını akıllı telefonlarına sunacak. Geliştirilecek teknoloji ile birlikte uzun menzilli kablosuz şarj olanağını kullanıcılara sunmak isteyen firma var olan şarj problemlerini de tamamen ortadan kaldırmak istiyor.

Teknoloji devinin üzerinde çalıştığı radyo frekans tabanlı şarj sisteminde şimdilik düzeltilmesi gereken bazı problemler mevcut. Bu problemlerin en önemlisi şarj aletine olan mesafe arttığında cihaza giden gücün azalması olarak gösteriliyor. Diğer sorun ise iletilecek olan güç miktarını düzenleyecek bazı güvenlik tedbirlerinin henüz sağlanamamış olması. Burada dikkat edilecek konu ise farklı Apple ürünlerinin kullanacağı güç miktarının farklılıklar göstermesi olarak görülüyor.

Kullanıcıların sisteme hangi Apple cihazlarını şarj edeceklerini tanıtacak bir komut verebilmesine olanak sağlayacak sistem üzerinde çalışmalarını yürüten firma, bakalım kablosuz şarj teknolojisinde ne kadar başarılı olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER