Apple Jony Ive'ı Yeniden Tasarım Ekibinin Başına Getirdi

Apple Jony Ive'ı Yeniden Tasarım Ekibinin Başına Getirdi

Artık eski ruhunu kaybettiği için eleştirilen Apple tasarım ekibinde önemli bir değişikliğe gitti. Apple’ın yeni kararına göre başarılı çalışmalara imza atan Jony Ive yeniden tasarım ekibinin başına getirildi.

Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs’ın ölümünün ardından artık monotonluğa düşmesi sebebiyle eleştirilen Apple kullanıcılarından gelen yoğun tepkinin ardından tasarım ekibinde önemli bir değişikliğe gitti. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Jony Ive yeniden tasarım ekibinin başına getirildi.

Steve Jobs’un fikirlerine çok değer verdiği ve Apple’ın başarılı tasarımlarının arkasındaki isim olan Jony Ive başarılarının ardından Apple’ın tasarım şefi olmuştu. Jony Ive’ın boşalan koltuğuna ise Alan Dye ve Richard Howarth getirilmişti.

Apple’ın tasarım şefi olan Jony Ive yeni göreviyle birlikte Apple’ın yeni ürünlerinin tasarımlarını sadece uzaktan izlemekle yetinmişti. Tasarım ekibinin aldığı kararlara karışmayan Ive’ın pasif görevi sebebiyle Apple’dan ayrılmayı planladığı bile iddia edilmişti.

Kullanıcıların son dönemde sıklıkla Apple’ın tasarımlarından şikayet etmesini dikkate alan Apple tasarım ekibinin başına yeniden Jony Ive’ı getirdi. Konuyla ilgili olarak konuşan Apple yetkilisi Apple Park’ın tamamlanmasıyla birlikte Jony Ive’ın yeniden Apple’ın tasarım ekibinin başına geçtiğini ve tasarım ekibinin yeniden Jony Ive’a rapor vermeye başladığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER