Apple iPhone 8 Animoji Sorularını Yanıtladı

Apple iPhone 8 Animoji Sorularını Yanıtladı

Bilindiği gibi iPhone X’in en büyük kozlarından birisi yeni teknolojili TrueDepth kamerası olurken, bu özellikle Animoji adı verilen üç boyutlu emojiler yaratmak mümkündü. iPhone 8’de ise TrueDepth yer almıyor fakat kullanıcılar yine de bu telefonlarda animoji olup olmayacağını merak ediyor. Sonunda Apple da yöneltilen sorulara yanıt vermeyi tercih etti.

Neden iPhone 8’de Animoji Yok?


iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde de aynı A11 biyonik işlemciler ve ARKit desteği bulunuyor. Yani teoride Animoji kullanmaları mümkün fakat TrueDepth kamera olmadığı için iPhone X’teki kadar başarılı bir yüz taraması yapamıyor, yüzün haritasını çıkaramıyorlar. Dolayısıyla ortaya aynı sonuç çıkmıyor.

Bu yüzden de Apple şimdilik iPhone 8 telefonlarda Animoji özelliğini kullanmamayı tercih etti. Apple da aynı doğrulamayı yaparken, iPhone 8’de teknik olarak animoji kullanımının mümkün olduğunu fakat aynı sonuçları vermeyeceğini dile getirdi.

Apple’ın Büyük Kozu: iPhone X


iPhone 8 serisi telefonlar iPhone X’ten bir süre önce satışa çıkarken, ülkemize ise iPhone X hâlâ girmiş değil. Apple’ın bu 10. yıl modelindeki en büyük kozları yeni TrueDepth kamera teknolojisi ile Face ID sistemi oldu.

TrueDepth, arttırılmış gerçeklik teknolojisini bir adım ileri taşırken, animoji yapabildiklerinden sadece birisi. Face ID ise Touch ID’nin yerine geçti ve kullanıcıların parmak izi yerine, yüzlerini tanıtarak telefonu açmalarını sağlıyor. Apple’a göre herhangi birinin Face ID tarama sistemini geçmesi milyonda bir ihtimal.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER