Apple iPhone 7 'Servis Yok' Sorununu Ücretsiz Tamir Edecek

Apple iPhone 7 'Servis Yok' Sorununu Ücretsiz Tamir Edecek

Teknoloji devi Apple, bazı iPhone 7 kullanıcılarının "servis yok" sorununa çözüm üretebilmek için ücretsiz tamir programını devreye aldı.

Yaklaşık olarak bir yıl önce piyasaya sürülen iPhone 7 modeli ile ilgili birçok sorunlar kullanıcılar tarafından raporlandı. Özellikle servis yok hatası ile sık sık karşılaşan kullanıcılar Apple'a geri bildirimde bulunarak bu sorunun incelenmesi için ön ayak oldu. Apple'ın ise bu sorunu yaptığı inceleme sonrasında kabul ederek etkilenen cihazların ücretsiz olarak tamir edilmesini kararlaştırdığı bildirildi.

Özellikle uçak Wipbet modunu açıp kapattıktan sonra sinyal alamadıklarını belirten kullanıcıların bu sorunlarının temeli iPhone 7 modelinin piyasaya sunulmasından itibaren başlıyor.

Firma tarafından yapılan açıklamada ise bileşen hatasından kaynaklanan bu sorundan muzdarip olan cihazların Çin, Hong Kong, Japonya ve Makao ülkelerinde satışa sunulmuş olduğu belirtildi. Daha önce aynı sorun nedeniyle Apple servislerinde cihazlarını tamir ettirip para ödemiş olan kullanıcılar da ödedikleri paraları geri alabilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER