Apple'ın Kablosuz Kulaklık Modeli AirPods 2 Ne Zaman Geliyor?

Apple'ın Kablosuz Kulaklık Modeli AirPods 2 Ne Zaman Geliyor?

Apple'ın yaklaşık 1.5 yıl önce piyasaya sunduğu akıllı kulaklık modeli AirPods, kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmüş ve beklenenden fazla satış hacmini yakalamıştı. Kullanım kolaylığının yanı sıra üst düzey ses performansı sunan AirPods ürününün su geçirmezlik ve gürültü engelleme konusundaki zaafiyetleri eleştiri toplamıştı. Bir sonraki AirPods versiyonunda bu sorunları görmeyeceğini düşünen kullanıcılar ise şimdiden AirPods 2 ürününü heyecanla beklemeye başladı.

Bloomberg kaynaklı habere göre 2018 yılı içinde "Hey Siri" özelliğiyle birlikte yeni bir AirPods modelinin piyasalara sunulacağı açıklanmıştı. Ancak Barclays analistlerinin hazırladığı AirPods 2 modeli ile ilgili tahmin raporları bahsi geçen sürede akıllı kulaklık modelinin satışa sunulamayacağını öngörüyor.

Casinoslot Raporda yayınlanan verilere göre Apple'ın bu yıl 30 milyondan fazla AirPods satışı yapacağı bildirildi. Apple'a yakınlığıyla bilinen Ming Chi-Kuo ise daha önce yaptığı açıklamalarda yaklaşık 26-28 milyon AirPods satışının olabileceği iddialarını ortaya atmıştı.

Bunun yanında AirPods 2 modelinin 2018 yılından önce piyasalara çıkmayacağı Barclays verilerinde ortaya çıktı. Kullanıcıların en çok eleştiri yaptığı su geçirmezlik ve gürültü engelleme özelliklerinin de yeni AirPods modelinde bulunacağı belirtildi. Her ne kadar gürültü engelleme özelliğinin ürüne entegre edileceği belirtilse de boyut faktöründen dolayı bu özelliğin bir Beats Studio 3 gibi kulaklıklarda yer alan özellik kadar verimli çalışması beklenmiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER