Apple'ın iOS 11.4 Beta 3 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

Apple'ın iOS 11.4 Beta 3 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

iPhone ve iPad modellerinde kullanılan iOS işletim sistemi yeni bir güncelleme aldı. Apple, geliştiricilere özel olarak iOS 11.4 Beta 3 güncellemesini duyurdu.

Yeni beta sürümüyle birlikte birçok yenilik göze çarpıyor. iPhone ve iPad modellerinde pil sağlığını gösteren özellik en büyük yenilik olarak dikkat çekerken dev teknoloji şirketinin mobil işletim sistemi üzerindeki çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği gözleniyor.

Apple'ın iOS 11.4 Beta 3 güncellemesinde AirPlay 2 ve iCloud üzerinden iMessage kullanımı gibi özelliklerinin güncelleme paketi içinde yer almadığı görüldü. Muhtemelen bu özellikler iOS 11.4 kararlı sürümde kullanıcılara sunulacak. Bununla birlikte yaklaşık 2 hafta önce yayınlanan ikinci beta sürümünün ardından gelen iOS 11.4 Beta 3 sürümünün dosya boyutunun 230MB civarında olduğu görüldü.Bir önceki beta sürümde gözlenen hataların giderilmesiyle birlikte performans iyileştirmelerine de ev sahipliği yapan iOS 11.4 Beta 3 sürümü, pil sağlığı özelliği haricinde büyük çaplı bir yenilik getirmediği düşünülüyor.  iCloud üzerinden iMessage özelliklerinin kullanımının bu sürümde test edilmeye başlandığı gözlendi.

Her beta güncellemesinde olduğu gibi bu güncelleme dosyasını yükleyebilmek için cihazınızın UDID kaydının bulunması yada Apple'ın geliştirici hesabına sahip olmanız gerekmekte.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 00:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER