Apple HomePod Ertelendi

Apple HomePod Ertelendi

Apple, HomePod hoparlörlerini 2018 yılına kadar ertelediğini duyurdu. Firma tarafından bir açıklama yapılırken, HomePod’un tasarımı için biraz daha zaman ihtiyaç duyduklarını belirttiler. Apple, bu ürünü çıkartmak için sabırsızlandıklarını fakat henüz müşterilere sunacak seviyeye gelmediğini dile getirdi. Açıklamaya göre ABD ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde HomePod 2018’in ilk aylarında satışa çıkacak.

Google ve Aamazon’a Rakip


Açıklamayı yapan Apple sözcüsü, hoparlörün normalde Aralık ayında çıkacağını söyledi. Fiyatı 349 dolar olarak belirlenen ürün, Sonos gibi yüksek kaliteli ses sistemleri yerine geçmeyi planlıyor ve aynı zamanda Amazon Echo veya Google Home Asyabahis gibi akıllı asistanlara da rakip olacak.

Silindir şekilde tasarlanan hoparlör çok fazla işleve sahip. Dört inçlik subwoofer’ın yanı sıra aynı zamanda mikrofonu da yer alıyor ve bu fiyat aralığındaki en iyi hoparlörler arasında karşımıza çıkıyor. Fakat Siri konusuna değinecek olursak, açıkçası HomePod Alexa ya da Google Assitant’la aynı klasmanda değil. Bunun sebebi de Apple’ın önce müziğe odaklanması, ardından akıllı özellikleri getirmesi. Amazon Echo veya Google Home gibi ürünler ise daha çok akıllı asistan olarak çalışıyorlar.

Neden Ertelendi?


Açıkçası Apple HomePod’un neden ertelendiği konusunda net bir açıklama yapmış değil fakat muhtemelen işleri aceleye getirmek istemedi. Dolayısıyla 2018’in başlangıcında HomePod’u satın alabileceğiz.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER