Apple Garanti Kapsamı Dışında Kalan HomePod Tamir Ücretini Açıkladı

Apple Garanti Kapsamı Dışında Kalan HomePod Tamir Ücretini Açıkladı

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan WWDC etkinliğinde duyurulan HomePod'lar önceki gün kısmi ülkelerde satışa sunulmuştu. Firma akıllı hoparlörü HomePod ile ilgili açıklama sayfasında ürünün garanti dışı nedenlerle bozulması gibi nedenlerle ne kadar tamir ücreti olduğunu da açıkladı.

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod'un satış fiyatı 349$ olarak belirlenmişti. ABD, Avustralya ve İngiltere'de bu fiyat etiketi ile satışa sunulan ürünün herhangi bir nedenle düşme, kırılma vs durumlarında tamir ücretini 279$ gibi neredeyse cihazın Ngbahis etiket fiyatına yakın bir ücret olarak belirledi. Ancak garanti içindeki tüm sorunlar için ise Apple'ın 1 yıllık uluslararası garanti kapsamını kullanıcısına sunduğunu belirtelim.

Hali hazırda garanti dışı nedenlerle tamir gerektiren HomePod ürünlerini 279 dolar gibi bir fiyata tamir ettirmek ürünün yenisinin fiyatının 349 dolar olmasından dolayı pek mantık sınırlarında gözükmüyor.

Apple'ın kullanıcılarına sunduğu 39 dolarlık AppleCare++ servisi ile markanın tüm cihazlarının başına gelebilecek iki adet hasarın ücretsiz olarak tamir imkanına sahip olabileceksiniz. Ancak bu servis ülkemizde henüz geçerli değil.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER