Apple Engelliler İçin 13 Yeni Emoji Önerisinde Bulundu

Apple Engelliler İçin 13 Yeni Emoji Önerisinde Bulundu

Teknoloji devi Apple, sosyal sorumluluk hamlesi ile engelli bireylere daha fazla dikkat çekebilmek adına bazı emoji önerilerinde bulundu. Apple'ın önerdiği emojiler arasında rehber köpek, protez kol, işitme cihazı, tekerlekli sandalye ve işaret dili gibi birçok görsel yer alıyor.

Engelliler için önerilen emojilerin zaman içinde daha çok çeşitlilik kazanacağı düşünülürken bu önerinin teknoloji dünyasından kabul görmesi bekleniyor. Gelecek olan yeni emojilerle birlikte toplumun engellilere karşı duyarlılığının arttırılması planlanıyor.

Apple tarafından engellilere özel emojiler hakkında yapılan açıklamada önerdiği emojilerin engelliler Superbahis için gereken tam bir liste olmadığı ancak önerinin kabul edilmesi durumunda benzeri birçok emojiyi sağlayabilecekleri ifade edildi.Ayrıca Apple'ın sunduğu 13 farklı emoji tipi içim ABD Körler Derneği ve Serebral Palsy Vakfı gibi birçok toplum kuruluşu ile irtibat sağlandığına dikkat çekildi.

Yeni emojilerin kullanıma başlanması için Unicode onayı gerekiyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yaz aylarında kızıl saçlı bireyler dahil olmak üzere toplamda 157 emoji Unicode tarafından onaylanmıştı. Apple'ın engelliler için sunduğu emoji önerilerinin bu kuruluş tarafından destekleneceği ve onaylanacağı düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 01:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER