Apple Bahar Etkinliği

Apple Bahar Etkinliği

Apple, çoğumuzun bildiği üzere 8 Mart‘ta bir bahar etkinliği düzenleyecek. “Peek Performance” dediğimiz bazı ürünler de bu etkinlikte görücüye çıkacak. Henüz ortada kesin olarak hangi ürünlerin gösteriminin yapılacağı bilinmese de bazı sızıntı ve söylentilerden dolayı akıllarda birkaç isim belli.

999 dolar başlangıç ​​fiyatı ve 18 saate kadar pil ömrüne sahip MacBook Air, Kasım 2020‘de Intel silikondan özel M1 yonga setine geçmesiyle büyük bir revizyona uğradı. Şimdi ise yeni M2 yongası alacağı konusunda söylentiler mevcut. Yeniden tasarlanmış Macbook Air’in 2022’nin daha sonraki zamanlarında sunulması bekleniyor.

Apple’ın 2020’de M1 işlemcisini duyurmasının ardından, Mac Pro serisine iki yeni ekleme olacağı hakkında söylentiler geçen aylarda yayılmaya başladı. İlki, mevcut iMac’in bir halefi olan iMac Pro. İkincisi ise, mevcut Intel tabanlı Mac’ten daha küçük bir forma sahip olabilecek Mac Pro. 64 ya da 128’e kadar grafik çekirdeğine sahip bir M serisi CPU ile gelmesi ihtimaller arasında.

Apple’ın profesyonel düzeydeki iMac’inin de yenileneceği ve M1 destekli 24 inç iMac’ten daha büyük bir ekran, daha güçlü CPU ve GPU performansı ve buna uygun daha iyi bir ekran alacağı söyleniyor. Apple’ın 8 Mart’taki etkinliğinde yenilenmiş 27 inç iMac‘i ve Mac Pro‘yu sunması pek olası gözükmüyor. Ancak yılın ilerleyen vakitlerinde olası.

Apple’ın sanal ve artırılmış gerçeklik dünyası için iki farklı cihaz üzerinde çalışıyor olduğu iddiaları sürüyor. İlki sanal gerçeklik (VR) kulaklığı. ürünün daha önce gelmesi bekleniyor, ancak duyurusu bu yıl yapılırken satışa sunulması için 2023‘ü beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

İlk olarak Ekim 2019’da piyasaya sürülen AirPods Pro, nihayet bir güncelleme alarak yeni bir model ile bizi karşılayacak, ancak 8 Mart’ta değil. Ürünün daha az kulak baskısı, daha uzun arama oturumları, müzik dinleme ve içerik tüketimi için daha konforlu bir deneyim sunması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER