Apple Analistine Göre TSMC Verileri iPhone X Modelinin Öldüğünü Gösteriyor

Apple Analistine Göre TSMC Verileri iPhone X Modelinin Öldüğünü Gösteriyor

Apple'a yakınlığıyla bilinen Mirabaud Securities grubunun başkanı Neil Campling tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın en önemli parça tedarik ettiği şirketlerden olan TSMC verilerine göre iPhone X modeli için oldukça fazla stok sayısına sahip olduklarını ifade etti.

Campling tarafından yapılan açıklamada TSMC'nin özellikle işlemci üretiminde arz fazlalığı olduğuna yer verilirken bunun en büyük endeninin ise iPhone X modelinin satışlarının ciddi oranlarda yavaşlaması olarak gösteriliyor. Haliyle artık Apple da iPhone X modeli için gereken yedek parça siparişlerini neredeyse durdurduğu ifade edildi.

iPhone X modelinin satış rakamlarının hiçbir zaman beklenen seviyeye ulaşamadığı ve TSMC bünyesindeki Onwin parçaları yok etme ihtiyacı hissedeceği rekor seviyede stok bulunduğu bildirilirken bunun nedeninin iPhone X modelinin öldüğü olarak gösterildi.Neil Campling'in savına göre iPhone X modelinde beklenen satış rakamlarına ulaşılamamasının altında tek neden var. Ünlü analiste göre akıllı telefon kullanıcıları yüksek fiyatlı modellere her zaman sırt çeviriyor. Bugün akıllı telefon pazarında en yüksek fiyata sahip olan model ise bilindiği üzere 999$ etiket fiyatıyla iPhone X.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER