Android Go İşletim Sistemli ZTE Tempo Go, 315 TL Fiyatla Piyasaya Sürüldü

Android Go İşletim Sistemli ZTE Tempo Go, 315 TL Fiyatla Piyasaya Sürüldü

Google tarafından geçtiğimiz yıl duyurulan Android Go işletim sistemi ile düşük donanım özelliklerine sahip olan akıllı telefonlar daha fazla performans sunabilecekler. Bununla birlikte bu işletim sistemine özel olarak geliştirilecek uygulamaların da düşük boyutlarda olacağı ve 1GB RAM gibi düşük özellikli akıllı telefonlarda bile performans sorunu yaşamadan kullanıcıların cihazlarını sorunsuz olarak kullanabilmeleri hedeflenmişti.

ABD'de satışa sunulan ZTE Tempo Go akıllı telefon modeli de Android Go işletim sistemini kullanan modeller arasında yerini aldı.

Özellikle fiyatıyla oldukça ilgi gören ZTE Tempo Go modelinin özellikleri detaylı olarak incelendiğinde 480x854p ekran çözünürlüğü, 1GB RAM desteği ve 8GB dahili depolama alanı gibi özellikleri ile giriş seviyesinde bir ürün olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar düşük donanım özellikleri kullanıcıları biraz uzaklaştırır gibi olsa da Android Go işletim sistemi ile bu özellikteki akıllı telefon modelinden bile üst düzey performans alınabiliyor.

Her ne kadar genç kesimin rağbet göstermeyeceği bir model olsa da özellikle fiyatı ele alındığında giriş seviyesi modellerden seçim yapmak isteyenler için ek tercih olabilir.Şu an için ABD merkezli 80$ etiket fiyatı ile satışa sunulan ZTE Tempo Go modelinin önümüzdeki günlerde Hindistan ve Afrika gibi bu modele daha fazla rağbet gösterebilecek pazarlarda da satışına başlanması bekleniyor. Özellikle bu bölgelerde Türk lirası ile 315₺ fiyat gibi oldukça ucuz bir fiyata satılan ZTE Tempo Go modelinin satış rakamları oldukça yüksek seyredebilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER