Android 8.1 Aralık'ta Pixel 2, Pixel ve Nexus Cihazlara Geliyor

Google yine kendi cihazlarına öncelik tanıyacak. Sıradaki Android güncellemesi Aralık ayında Pixel ve Nexus modellerine geliyor.

Android 8.1 Aralık'ta Pixel 2, Pixel ve Nexus Cihazlara Geliyor

Birçok Google destekli akıllı telefon henüz Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesini almadı fakat Pixel ya da yeni nesil bir Nexus cihaz sahibiyseniz, Aralık ayında telefonunuza Android 8.1’i yükleyebileceksiniz.

Google Tarafından Doğrulandı


Her ne kadar kesin çıkış tarihi doğrulanmasa da, güncellemenin geleceği telefonların listesi şu şekilde;

  • Google Pixel 2

  • Google Pixel 2 XL

  • Google Pixel

  • Google Pixel XL

  • Google Pixel C

  • Nexus 5C

  • Nexus 6P


Şu anda son geliştirici ön izleme sürümü kullanılırken, eğer Android Beta programına kayıtlıysanız siz de önümüzdeki birkaç Betkanyon gün içinde bu telefonlarda deneyebilirsiniz. Android 8.1 daha çok Android Go cihazlar için geliştirilirken, bu cihazlardaki makine öğrenme zekası için yeni Neural Network API’leri ekleyerek hız katıyor. Aynı zamanda bazı ufak geliştirmeler de yapıyor.

HDR Performansı Artacak


Android 8.1’in son beta sürümünde çeşitli optimizasyonlar, hata düzeltmeleri ve güvenlik yamaları gerçekleştirilirken, en ilgi çekici olanı ise Pixel 2 cihazlara gelecek olan Pixel Vsual Core özelliği oluyor.

Bunu daha önce de bildirmiştik ve artık yeni özellikle birlikte telefonda HDR fotoğraflar çekerken hem hız artacak, hem de daha az batarya tüketilmiş olacak.

Eğer Pixel ya da Nexus cihaz kullanmıyorsanız, Android 8.1 güncellemesi için biraz beklemeniz gerekebilir. Hatta Andrid 8 Oreo normal sürümüne bile  hemen kavuşamama ihtimaliniz var fakat Google her zaman olduğu gibi kendi ürünlerine işletim sistemi konusunda öncelik tanıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER