Amazon ünlü film stüdyosu MGM’i satın alıyor

İngiliz Financial Times gazetesi, Amazon’un ünlü film stüdyosu MGM’i satın almak için görüşme içerisinde olduğunu yazdı.

Amazon ünlü film stüdyosu MGM’i satın alıyor

İngiliz Financial Times gazetesi, Amazon’un ünlü film stüdyosu MGM’i satın almak için görüşme içerisinde olduğunu yazdı. Gazeteye konuşan kaynaklar Amazon’un satın alma işlemi için 9 milyar dolarlık bir bütçe ayırdığını aktardı.

James Bond serilerinin arkasında olan MGM aynı zamanda Fargo, The Handmaid’s Tale gibi yapımlar ve Hobbit serisini de üretiyordu.

James Bond serisinin son filminin vizyona girmesini Covid-19 sebebiyle askıya alan MGM, bu filmin yayını için Netflix ile görüşmüş fakat taraflar anlaşma sağlayamamıştı.

BEZOS’UN EVİ ÖNÜNDE PROTESTO

Öte yandan dünyanın en zengin insanı olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un New York ve Washington’daki evleri önünde bir grup milyoner protesto gösterisi düzenledi.

Bezos’un fotoğrafını paylaşan göstericiler, “Sıkıysa bana vergi çıkarın” ifadesini kullandı.

Kendilerine Vatansever Milyonerler (Patriotic Millionaires) adını veren grup, ABD’de vatandaşların gelir vergilerini federal hükümete ödediği Vergi Günü’nde Bezos’un evleri önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

Gelirleri 1 milyon dolardan daha fazla olan ya da servetleri 5 milyon dolardan fazla olan bu grup, Bezos’un önünde, “Saçmalamayı kes. Zengin vergi versin” pankartı astı.

Bezos’un evinin önünde toplanan milyonerler, “Zenginlere vergi artırılsın” sloganı attı.

Vatansever Milyonerler grubunun liderlerinden Morris Pearl, “Bu sistemle çok az zengin insan oluyor ve çok sayıda yoksul insan oluşuyor. Bu sistem böyle yürümez” dedi. Grup, Amazon’un gelir vergisini olması gereken seviyenin altında ödediğini söyleyerek zenginlerin gelir vergisinin artırılması gerektiğini duyurdu.

İlginizi ÇekebilirJeff Bezos, 500 milyon dolarlık yat için hazırlıklara başladıJeff Bezos, 500 milyon dolarlık yat için hazırlıklara başladıİlginizi ÇekebilirBill Gates'le ilgili dikkat çeken iddia: Microsoft çalışanıyla cinsel ilişkisi vardıBill Gates'le ilgili dikkat çeken iddia: Microsoft çalışanıyla cinsel ilişkisi vardıİlginizi ÇekebilirElon Musk, en zengin listesinde geriledi: Serveti eridiElon Musk, en zengin listesinde geriledi: Serveti eridiİlginizi ÇekebilirMedya dünyasının konuştuğu birleşme: İki şirket bir araya geliyorMedya dünyasının konuştuğu birleşme: İki şirket bir araya geliyorİlginizi ÇekebilirMark Zuckerberg Hawaii'de yine arsa satın aldı: 53 milyon doları gözden çıkardıMark Zuckerberg Hawaii'de yine arsa satın aldı: 53 milyon doları gözden çıkardı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER