Amazon Music Samsung Smart TV'lere Geliyor

Amazon Music Samsung Smart TV'lere Geliyor

Son zamanlarda Samsung, Smart TV serisi için yeni özellikler yayınlıyordu ve bunların arasında YouTube TV de bulunuyor. Dün ise Güney Kore menşeli firma, yakın zamanda kullanıcılarının Smart TV’ler üzerinden Amazon Music de dinleyebileceğini duyurdu. Üçüncü parti yazılımla artık bu televizyonlardan servise bağlanmak mümkün olacak.

Amazon Music Alternatif Olacak


Samsung’un yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar Amazon Music uygulaması için kitaplıklarını, oynatma listelerini gezebilecek ve sistem üzerindeki istasyonlara ya da tavsiyelere erişim sağlayabilecek. Servis aynı zamanda kablosuz hoparlör gibi diğer Samsung ses Oslobet ürünleri üzerinden de kullanılabilecek.

Daha önce Samsung Smart TV üzerinden kullanıcılar Spotify gibi yayın servislerini dinleyebiliyordu. Şimdi ise Prime kullanıcısı olan, evinde Samsung TV barındıran fakat Amazon Echo ya da Echo Dot sahibi olmayanlar için bu özellik oldukça başarılı bir alternatif olacaktır.

Ne Zaman Başlayacak?


Peki Amazon Music tam olarak ne zaman Samsung televizyonlara eklenecek? Açıkçası firma buna dair açık bir tarih vermedi fakat önümüzdeki aydan itibaren desteğin gelmesi bekleniyor. Ayrıca bütün televizyonlarda da kullanılamayacak. Sadece 2015 ve daha yeni Samsung Smart TV modellerinde Amazon Music uygulamasına erişebileceksiniz.

Kısacası, bundan böyle Samsung televizyonlar müzik dinlemek için daha uygun bir platform hâline geliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 03:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER