Amazon CEO’su Jeff Bezos, ne zaman ayrılacağını açıkladı

1994’te kurulan şirketten Şubat ayında ayrılacağını duyuran Bezos, görevi Amazon Web Services başkanı Andy Jassy’e devrediyor.

Amazon CEO’su Jeff Bezos, ne zaman ayrılacağını açıkladı

1994’te kurulan şirketten Şubat ayında ayrılacağını duyuran Bezos, görevi Amazon Web Services başkanı Andy Jassy’e devrediyor. Jassy, 24 yıldır şirkette görev alıyordu.

Brezos, yaptığı açıklamada Amazon’un 27 yıl önce kurulduğu gün olan 5 Temmuz’u özellikle seçtiğini, kendisi için bu günün duygusal bir yeri olduğunu söyledi.

Andy Jassy için ise, “Olağanüstü bir lider olacak hem benim güvenime hem de burayı özel kılan her şeyi yaşatmak için gereken enerjiye sahip” dedi.

Bezos, Amazon’u tamamen bırakmadığını; bundan sonra şirketin yönetim kurulu başkanı olarak devam edeceğini de söyledi: “Enerjimi ve dikkatimi yeni ürünlere ve girişimlere odaklayacağım. Başkanlık rolüne geçeceğim için çok heyecanlıyım.”

İlginizi ÇekebilirYüzlerce Amazon çalışanından Jeff Bezos ve Andy Jassy'e çağrıYüzlerce Amazon çalışanından Jeff Bezos ve Andy Jassy'e çağrıİlginizi ÇekebilirAmazon MGM Stüdyoları'nı 8.4 milyar dolara aldıAmazon MGM Stüdyoları'nı 8.4 milyar dolara aldıİlginizi ÇekebilirBernie Sanders'tan salgında servetini katlayan Jeff Bezos'a sert sözlerBernie Sanders'tan salgında servetini katlayan Jeff Bezos'a sert sözler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER