Aloe Vera Nasıl Kullanılır

Aloe Vera Nasıl Kullanılır

Aloe Vera Nasıl Kullanılır

Aloe Vera Nasıl Kullanılır

Yıllardır çeşitli sağlık problemlerinin tedavi edilmesi için kullanılan bitkilerden biri aloe veradır. Adını özellikle de kişisel bakım ürünlerinde sık sık duyuyoruz. Çünkü aloe vera, en fazla kişisel bakım için kullanılmaktadır. Ancak aloe veranın faydaları sadece cilde değildir. Aynı zamanda kalp, şeker ve bağışıklık sorunlarına da iyi gelen bir bitkidir. Peki aloe vera nasıl kullanılır?

Aloe veranın doğru şekilde kullanılması, iyi sonuçlar elde edebilmek için gereklidir. Bakım ürünlerinin vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Bu nedenle aloe vera denildiğinde akla ilk olarak bakım ürünleri gelmektedir. Aloe vera oldukça çeşitli şekillerde kullanılabilir. Farklı farklı aloe vera kullanma yöntemleri aşağıda verilmiştir.

Aloe Vera Jeli

Aloe veranın en yaygın kullanım şekli jeldir. Aloe verayı ağız yolu ile kullanabilirsiniz. Bu şekilde çeşitli sağlık problemlerinize şifa olacaktır. Jel kıvamında olan aloe verayı, cildinize sürerek kendinizi daha da güzel hale getirebilirsiniz. Aloe vera jeli, sadece aloe vera bitkisinden elde edilir. Eğer evinizde aloe vera var ise jelini kendi imkanlarınız ile çıkarabilirsiniz. Aloe vera bitkisi yok ise her yerde aloe vera jeli satılmaktadır. Jeli, yaralarınıza, lekelerinize sürerek kendininiz tedavi edebilirsiniz. Aloe vera jeli, çok ama çok sağlıklı bir jeldir. Gönül rahatlığı ile kullanım yapabilirsiniz.

Aloe Vera Kremi

Aloe verayı krem şeklinde de kullanabilirsiniz. Tıpkı nemlendirici kremler gibi cildinize sürerek, cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Aloe vera yapraklarında bulunan jelleri alarak evde kendi kreminizi yapabilirsiniz. Özellikle de kuru ve hassas ciltler için son derece kullanışlı bir kremdir. Aloe vera kremini, hem sabahları hem de akşamları cildinize sürünüz.

Aloe Vera Maskesi

Aloe verayı maske olarak da kullanabilirsiniz. Evde çeşitli tarifler izleyerek farklı aloe vera maskeleri hazırlayabilirsiniz. Örneğin yağlı bir cildiniz varsa şu maskeyi hazırlayabilirsiniz:

  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı kil

Bu ürünleri karıştırıp kendinize doğal bir aloe vera maskesi hazırlayabilirsiniz. Maske şeklinde kullanılan aloe vera, ciltte olumlu gelişmelere yardım eder. Düzgün bir şekilde yapılan maske sayesinde porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Aloe Vera Suyu

Aloe vera çeşitli şekillerde kullanılmaya müsait olan bir bitkidir. Aloe veradan elde edilen su, içildiği zaman kabızlık gibi çeşitli sindirim problemlerini ortadan kaldırır. Aloe vera suyunu maksimum 1 bardak içmeniz gerekir. Ayrıca içerken aç olmanız daha fazla işe yaramasını sağlayacaktır. Aloe vera suyu da tıpkı aloe vera jeli gibi bin bir fayda içerir.

Aloe Vera Yağı

Aloe vera yağı, aloe vera bitkisinin kullanılması ile elde edilir. Bu yağ, özellikle de saç ve cilt bakımında kullanılabilir. Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayan aloe vera yağı, çatlaktan mantarlara kadar çeşitli cilt problemlerini de yok etmektedir.

Kaynak: https://www.bahispower.com/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER