Alman su şirketi Tesla’yı suçladı

Alman su şirketi Tesla’yı suçladı

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, oldukça başarılı geçen 2021’in ardından üretim hattını geliştirerek devam ediyor. Şirket, bu süre zarfında dünyanın en büyük elektrikli araba şirketi olarak gösterilse de adı birçok kez suçlamalara ve olumsuz haberlere konu oldu. Son olarak Alman su şirketinden bir suçlama geldi.

Almanya’nın Brandenburg eyaletinin su şirketi olan Wasserverband Strausberg-Erkner (WSE), bölgenin su rezervleriyle ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Şikret, yaptığı açıklamada Tesla şirketini suçladı. Berlin’de açılacak olan Tesla fabrikasının su kaynaklarını tüketeceğini belirtti. Berlin Gigafactory adını alacak fabrika, Model Y üretimine kısa süre içinde başlamayı hedefliyor

Tesla’nın Berlin’deki üretim hattı için geri sayım başladı. Berlin Gigafactory, üretim için her türlü onayı aldı. 22 Mart’ta düzenlenecek bir etkinlik ile üretime başlayacak fabrika için Wasserverband Strausberg-Erkner (WSE) tedirgin, Zira hesaplamalara göre mevcut rezervler sadece Tesla’ya yetebilecek durumda.

Potsdam Üniversitesi’nde hidroloji profesörü olan Axel Bronstert, Berlin Gigafactory’nin bölgedeki su tüketimini neredeyse iki katına çıkaracağını bildirdi. Şu an için üretimin başlaması zor görünse de Tesla’nın yerel yönetimle olan mevcut sözleşmesi, bu sorunların olmadığı göz önünde bulundurularak yapıldı. Konunun akıbeti şimdilik gizemini koruyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER