Alibaba’ya şok: Üst yönetime zam yok

Pekin yönetimini eleştirdikten sonra adeta “vatan haini” ilan edilen Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, bir darbe daha aldı… Reuters’a konuşan kaynaklar dünyanın en büyük elektronik ticaret devi Alibaba’nın üst düzeydeki yüzlerce yöneticisine bu yıl yapılması planlanan zamlar.

Alibaba’ya şok: Üst yönetime zam yok

Pekin yönetimini eleştirdikten sonra adeta “vatan haini” ilan edilen Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, bir darbe daha aldı… Reuters’a konuşan kaynaklar dünyanın en büyük elektronik ticaret devi Alibaba’nın üst düzeydeki yüzlerce yöneticisine bu yıl yapılması planlanan zamların askıya alındığını duyurdu.

Şirketin bunun yerine alt kademede çalışan ve yeni başlayan çalışanlarına büyük zamlar yapma kararı aldığı belirtildi. Alibaba’nın bu sayede çalışanlarını elinde tutmak istediği belirtildi. Hangzhou merkezli şirketle ilgili açıklama yapan dört yetkili, şirketin daha önce üst düzeydeki yöneticilerine yüzde 5 ile 10 arasında zam yaptığı ve hisse verdiğini söyledi.

2020’de 252.000’den fazla insanın çalıştığı Alibaba, ülkenin denetleme sistemini 2020 yılının Ekim ayında eleştirmişti. Bu açıklamalardan sonra bir süre gözden kaybolan Jack Ma’nın şirketine Nisan ayında 2.78 milyar dolar para cezası kesilmişti.

İlginizi ÇekebilirÇin devlet gazetesi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'yı girişimci liderler listesinden çıkardıÇin devlet gazetesi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'yı girişimci liderler listesinden çıkardıİlginizi ÇekebilirJack Ma ve Alibaba'nın zirveden rekor cezaya uzanan 6 aylık hikayesiJack Ma ve Alibaba'nın zirveden rekor cezaya uzanan 6 aylık hikayesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk