Akustik Panel

Akustik Panel

Akustik Panel

Günümüzde akustik yalıtım büyük bir ihtiyaç halindedir. Akustik yalıtım yapılmayan alanlar kıyaslandığında iş hayatında ve günlük yaşam alanlarında daha huzursuz ve sürekli dikkat kaybı yaşanan bir ortam oluşmaktadır. İş ortamlarında yapılan incelemeler doğrultusunda akustik yalıtım yapıldığında çalışanların dikkat kaybı yaşamadan daha performanslı ilerlediği gözlemlenmektedir. Sizlere akustik yalıtım konusunda ortamdaki ses karmaşasını kontrol altına alan Akustik Panel modelleri hakkında bilgi aktaracağız. Panellerdeki ses emilim gücü panellerin yapıldığı çekirdek malzeme sayesinde olmaktadır. İçindeki çekirdek malzeme sesi emer ve sesin havada yayılmasını engeller. Akustik Panel kendi içerisinde birçok kategorisi bulunan ürünlerdir. Bu kategoriler kullanım alanına bağlı olarak tercih etmeniz gereken üründe değişiklik göstermektedir. Akustik Panel duvarlarda, tavanlarda, masalar arası ses geçişlerine engel olmada, alan bölmelerinde kullanacağınız ürünler olarak gruplandırılmaktadır. Masalar arası, alanlar arası bölme olarak kullanacağınız Akustik Panel çeşitlerine bölücü paravan, masa seperatörleri ismi verilmektedir. Bu ürünler portatif olması adına dilerseniz tekerlekli, sabit ayaklı seçenekleri ile üretilebilmektedir. Masa seperatörlerinin genellikle ofislerde kullanımı sağlanmaktadır. Kumaşla kaplı akustik paneller, akustik malzemeler içinde en yüksek ses emme özelliğine sahip ürünlerdir.

Birçok farklı alan da kullanılabildiği gibi, ses emme ve gürültü kontrolü için mükemmel bir çözümdür. Ses kalitesinin ve iç mekandaki oluşan seslerin korunmasının amaçlandığı dekorasyon alanlarında kullanılan Akustik Panel nedir, hangi alanlarda kullanılır? Özellikle iç mekanların dekorasyonlarında tercih edilen akustik paneller, ses kayıplarının önemsendiği ortamlarda, tavan ve duvarlarda kullanılan ses yalıtım ürünleridir. Ses yalıtımı yapılan alanlarda doğru çözüme ulaşabilmek için tüm duvarların, tavanların izolasyon malzemesi kullanılması gerekmesi nedeniyle dilerseniz ofislerinizde, fabrikalarınızda tüm alanlara işlem yapılmadan yepyeni bir alan oluşturmak isterseniz Akustik Ses Yalıtım Kabinlerini tercih edebilirsiniz kabinlerin içerisinde tüm yüzeylerde akustik kumaş kaplı olması ve ileri düzeyde yalıtımlı yapısı sayesinde içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye ses geçişlerini yüksek oranda engellemektedir.

Kumaşla kaplanmış akustik paneller, birçok farklı oda tipi için ses emilimi ve gürültü kontrolü için mükemmel bir çözümdür. Paneller kamusal veya özel alanlarda kullanım içindir ve gereksinimlerinize bağlı olarak farklı tipleri vardır. Genel amaçlı akustik duvar panelleri, gerektiğinde özel şekiller, boyutlar, kalınlıklar ve bitimler dahil olmak üzere bireysel proje gereksinimlerine uyacak şekilde üretilmiştir. Kumaş kaplı duvar panelleri, çok amaçlı salonlar, açık plan ofisler, konferans salonları, stüdyolar ve görüşme odaları gibi alanları işlenebilir ortamlara dönüştürmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Akustik Panel kolayca uygulanabilir olup mastik ve akustik bant kullanımı sağlanarak duvarlarınıza yapıştırılması önerilmektedir. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik paneller üniversitelerde yapılan testler sonucu sertifikalandırılmış ürünlerdir. Alanınıza en uygun akustik yalıtım ürünleri hakkında bilgi almak için Turkish Acoustic web sitelerini veya satış ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER