AirPods 2 Ürününün Yeni Özelliği Alınan Patent İle Ortaya Çıktı

AirPods 2 Ürününün Yeni Özelliği Alınan Patent İle Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon modelleri üzerinde yaptığı çalışmaları hızlandırırken mobil cihazlarıyla tam uyumlu aksesuarlar üzerinde de çalışmaya son hız devam ediyor. Firmanın yeni aldığı patent ile birlikte AirPods 2 ürünü ile ilgili önemli bir özellik daha netlik kazanmış oldu.

ABD merkezli alınan bir patent dosyası ile birlikte yeni kablosuz kulaklığın özellikleri de dolaylı olarak ortaya çıkmış oldu. Patent ile gözlenen özelliklerden birisi oldukça ilgi çekecek gibi dururken halihazırda iyi bir kablosuz kulaklık deneyimini kullanıcısına sunan AirPods'un bu özelliğinin ses maskeleme olduğu gözlendi.

AirPods 2 İle Gelecek Olan Ses Maskeleme Özelliği


Apple'ın kablosuz kulaklığının geliştirilmiş versiyonunda görülecek olan ses maskeleme özelliği ile birlikte çevredeki sesler neredeyse sıfır seviyesine indirilirken muhteşem bir müzik ve ses deneyimini kullanıcısına sunmaya odaklanılıyor. Bu özellik AirPods 2 ürününde yer alan yeni bir yonga seti ile sağlanacakken kullanıcının dinlediği müziğin tipine göre bu sesler tamamen engellenebilecek veya kısmen geçişine izin verilebilecek.

Ses maskeleme özelliğinin nasıl çalışacağı ile ilgili olarak misal doğa sesleri gibi dinlendirici bir müzik dinlenirken AirPods 2 ürünü bu müzikteki sesleri analiz ederek anlayarak çevrede bulunan kuş sesi, rüzgar sesi gibi doğal seslerin geçişine izin verip diğer ortam seslerini filtreleyecek.

Bu sistemin tam olarak nasıl çalışacağı detaylı olarak bilinmezken önümüzdeki günlerde yeni bilgiler edinilebileceğini düşünüyoruz.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk