Adidas Kendi Adıyla Giyilebilir Fitness Cihazları Üretmeyecek

Adidas Kendi Adıyla Giyilebilir Fitness Cihazları Üretmeyecek

Ünlü Alman spor giyim markası Adidas bilindiği gibi bir süredir spor alanında giyilebilir fitness cihazları üretiyordu. Gelen son haberlere göre Adidas artık kendi markasıyla giyilebilir fitness ürünleri üretmeyecek.

Spor giyim alanında en çok tercih edilen markaların başında gelen Adidas artık teknolojik ürünlere değil yazılımlara odaklanancak. İlk olarak 2015 yılında satın aldığı Runtastic yazılımını daha da geliştirmeyi planlayan Adidas yazılımlarının doğru tespit yapması için çaba sarfedecek.

Adidas’ın teknoloji ürünlerinden uzaklaşması yeni bir durum değil. Daha önce de Adidas’ın giyilebilir spor elektroniği bölümünden sorumlu başkan yardımcısı olan Stacey Burr yaptığı bir açıklamada Adidas’ın bir süre boyunca koşu saati çıkartmayı planlamadığını dile getirmişti.Adidas’ın bu hamlesi bir diğer spor giyim markası Nike’ın geçtiğimiz yıllarda aldığı karara oldukça benziyor. Ünlü Amerikan giyim markası Nike geçtiğimiz yıllarda Fuelband adını taşıyan fitness bantlarının üretimene son vermiş ve Apple ile birlikte Apple Watch’un Nike sürümünü tanıtmıştı.

Adidas’a yakın kaynakların haberlerine göre Adidas’ın artık kendi markasıyla bir fitness ürünü üretmeyecek olması bu alandan tamamen çekildiği anlamına gelmiyor. Fitbit ile birlikte sıkı bir ilişkileri olan Adidas’ın 2018 yılında Fitbit’in ilk akıllı saati olan ve kısa sürede pek çok kişi tarafından sevilen Ionic’in Adidas özel sürümünün çıkacağı dile getiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER