7 Ülkeye Teknoloji İhraç Ediyor! Eda Kurt Kimdir?

7 Ülkeye Teknoloji İhraç Ediyor! Eda Kurt Kimdir?

7 Ülkeye Teknoloji İhraç Ediyor! Eda Kurt Kimdir?Genç kadın girişimci Eda Kurt, kurucusu olduğu temizlikyolda.com markası ile Suudi Arabistan başta olmak üzere 7 ülkeye Saas teknolojisi ihraç ediyor.

Ev ve iş yerlerine temizlik hizmeti veren Eda Kurt’un kurucu ortağı olduğu  temizlikyolda.com markası  başta Suudi Arabistan olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojimizi vermeye başlayarak bir pivot geçirdi. Firma,  büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık ederken şirket yönetim panelleri gibi konularda ise yazılımsal olarak destek sağlıyor.

Genç girişimci Eda Kurt, Arap Yarımadası’nda yakaladıkları başarı modelini yakında Avrupa’da hayata geçirmeyi planladıklarını belirterek ilk hedeflerinin Almanya, Hollanda ve Avusturya olduğunu kaydetti.Eda Kurt kimdir?

20 Temmuz 1994 yılında İstanbul Kadıköy’de doğan Eda Kurt, İstanbul Arel Üniversitesi Moda Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi mezunudur.
Genç kadın girişimci Eda Kurt, 2013 yılında nişanlısı Hakan Kibar ile temizlikyolda.com şirketini kurarak Türk Telekom Pilot yaraışmasına katıldı. Yarışmada, yaklaşık bin adayın içinden en değerli ilk üç girişim arasına seçilerek  Amerika San Francisco, Silikon Vadi’sine gitti.

Silikon Vadisi’nde Facebook, Google, Twitter, Uber, Apple, Spotify, Endeavor, 500 Startup, Wired Dergisi, Udemy gibi birçok dünya devine sunumlar yapan girişimci Eda Kurt, Amerika’da ilk yatırım turunu Dr. Joachim Behrendt öncülüğünde 2 milyon TL değerleme ile başarıyla tamamladı.

Eda Kurt, toplamda beş farklı yatırım turu düzenleyerek temizlikyolda.com’a  milyonlarca dolar yatırım çekmişti. Eda Kurt markası  temizlikyolda.com ile şu anda Suudi Arabistan başta olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojisi ihraç ediyor.

Birçok Ödülün sahibi oldu!

Eda Kurt aynı zamanda 2014 yılında temizlikyolda.com ile Webrazzi Ödülleri’nde Yılın Girişimi seçildi. 2015 yılında Startup 100’e girerken 2016 yılında ise 2 defa hem juri hem de halk oylamasında Altın Örümcek ödüllerinin sahibi oldu.


2019 yılında Forbes 50 girişim arasına kadın girişimci Eda Kurt, 2020’de ise tekrardan Altın Örümcek ödüllerinde finalistler arasında yerini aldı.


Eda Kurt, her ne kadar girişimci kimliği ile bilinse de youtuber ve influencer olarak da tanınıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER