2019 Toyota Corolla Hatchback Tasarım ve Özellikleri Ortaya Çıktı

2019 Toyota Corolla Hatchback Tasarım ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Kısa süre önce Auris modelinin meraklılarının karşısına çıkmasının ardından Toyota'nın Corolla modelini de yenilediği ve yepyeni bir tasarımla sürpriz yapacağı söylentileri gerçeğe dönüşüyor. Mart ayı başlarından düzenlenen otomobil fuarında duyurulan Toyota Auris modelinin yeni tasarımının otomobil tutkunlarından tam not almasının ardından gözler markanın Corolla modelinin detaylarına çevrilmişti.

Toyota Corolla ise sürpriz bir şekilde hatchback modeli ile ve yeniden tasarlanmış görünümüyle ortaya çıktı. Dış tasarımının Auris modeli ile oldukça benzerlik gösterdiği Corolla Hatchback modelinin iç tasarımı da Auris modelinin iç tasarımının nasıl olacağını gözler önüne seriyor.

2019 model Toyota Corolla Hatchback iç yüzeyinde ön panelde ilk dikkat çeken donanım özelliği hiç şüphesiz 8inç ekran boyutuna sahip olan multimedya eğlence sistemi olarak görülüyor. Bu sistemin Amazon Alexa, Apple CarPlay ve Android Auto tarafından desteklendiğini Tipobet de belirtmeden geçmeyelim. Güçlü bir JBL ses sisteminin yer alacağı düşünülen yeni Corolla modelinde kablosuz şarj özelliği de bulunacak.Toyota'nın Safety Sense adı verilen güvenlik sisteminin yeni nesli ile gelmesi beklenen otomobilin bu özellikle birlikte şeritten çıkma alarmı, otomatik uzun farları, kör nokta uyarı sistemi, geri görüş kamerası ve bulundurduğu 7 hava yastığının yanında yaya tespit sistemi de beraberinde gelmesi bekleniyor.

Toyota Corolla Hatchback 2019 modelinin iç hacminin de bir önceki versiyona göre artırıldığı gözleniyor. Kapılarda bulunan paneller daha geniş ve ön konsolda ise telefon veya kişisel eşyalarınızı koyabileceğiniz kadar büyük alan içeriyor.2019 model Toyota Corolla Hatchback modelinin 2.0 litre hacimli dört silindirli bir motor seçeneği ile kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Hibrit motor özelliğinin yer almasına kesin gözüyle bakılan aracın 6 ileri manuel veya CVT otomatik şanzıman seçeneklerinin bulunacağı düşünülüyor.

Önümüzdeki hafta New York kentinde düzenlenecek olan Otomobil Fuarı'nda resmi olarak tanıtılması beklenen Toyota Corolla Hatchback modelinin fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER