2018 Toyota Corolla Hatchback'in 1000 Beygirlik Motoru Formula Drift Sezonuna Hazır!

2018 Toyota Corolla Hatchback'in 1000 Beygirlik Motoru Formula Drift Sezonuna Hazır!

2018 model bir Toyota Corolla Hatchback modeli, bu yıl düzenlenecek olan Formula Drift sezon yarışları için uzman ekiplerce geliştirilerek tam 1000 beygirlik gücü ile adeta bir yol canavarına dönüştürüldü. Corolla Hatchback iM, Drift yarışlarına özel olarak tasarlanan kasasıyla görüntülendi.

Otomobil yarışları konusunda dünyanın en iyi ekiplerinden oluşan bir grup tarafından yeni Toyota Corolla, bu yıl düzenlenecek olan Formula Drift sezonuna hazırlandı. Corolla Hatchback modeline inanılmaz bir güç veren çalışma aynı zamanda en ince ayarlarına kadar tam bir yarış canavarı olarak geliştirildi. Aynı zamanda hazırlanan tasarımla birlikte Toyota'nın en modern yüzü de görücüye çıkmış oldu.Çalışma ekibi Betorder tarafından geliştirilen yeni Corolla kendisine hayran bırakacak cinsten. Drift sezonuna özel olarak tasarlanan agresif görüntüsünün yanında motoruna verilen 1000 beygirlik güç oldukça etkileyici. Tasarım yönünden üzerindeki stickerlarla kapsamlı bir modifiye görmüş olan 2018 Corolla Hatchback modelinin far ve tampon bölgelerine yapılan dokunuşlarla spor otomobil görünümünü tam anlamıyla yansıtmayı başarmış.

Toyota Corolla Hatchback modelinin Formula drift yarışları için geliştirilmesine Toyota'nın yarış ekibinin yanı sıra Papadakis ekibi de katkıda bulunmuş. Aracın her bölgesinde uzman dokunuşların olduğu dikkat çekerken kullanılan lastik takımı ise çamurluk içinde rahat bir şekilde hareket kabiliyeti gösteren Nexen yapımı.


Tam 1000 Beygirlik Motor!


2018 Formula Drift yarışlarına hazırlanan Toyota Corolla Hatchback modeli Rockstra Enerji İçeceği sponsorluğu ile yaptırılan dört silindirli turbo ünitesi Borg Warner EFR ile desteklenmiş tam 1000 beygir gücünde motor barındırıyor.

Otomobilde bulunan kasa ile birlikte bu güçlü motorla muhtemelen drift alanında mükemmel görüntüleri yeni Toyota Corolla'dan görebileceğiz.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER