Google’ın iOS İçin Gboard Uygulamasına İfadeler Özelliği Geldi

Google'ın üçüncü parti klavye uygulaması olan Gboard'a güncelleme ile yeni ifadeler eklendi.

iOS işletim sisteminin üçüncü parti klavye uygulamalarına sisteminde yer vermesinin ardından Google’ın klavye uygulaması Gboard da App Store üzerinden yayınlanmıştı. iOS cihazlarda bulunan standart klavyenin özelliklerinin yanı sıra Google üzerinden arama yaparak kolay bir şekilde GİF ve emoji ekleyebilme, haber gönderme gibi birçok özelliği bulunan Gboard, yeniden güncellendi.

Gboard uygulamasına gelen yeni güncelleme ile sisteme ifadeler özelliği eklenmiş oldu. Web platformunda çoğu kez gördüğünüz ifadeler artık bu uygulama ile kullanılabilirken aynı zamanda bu ifadeleri istediğiniz zaman iMessage veya WhatsApp gibi uygulamalarda da kullanabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Google’ın klavye uygulamasında sayı ifadelerini yazmak için parmağınızı hızlıca yukarı kaydırabilir veya üst satıra uzunca basılı tutabilirsiniz. Gboard uygulamasını indirdikten sonra Ayarlar>Genel>Klavye>Klavyeler>Düzenle bölümüne geçerek buradan Gboard klavyesini seçip izinleri verdikten sonra sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Her defasında güvenliğe üst düzey önem veren Apple’ın üçüncü parti uygulamaları kendi sistemine entegre etmek için yaşadığı endişeyi biliyoruz. Özellikle bankacılık gibi yüksek gizlilik içeren bilgilerinizi sistemde kullanırken iOS üzerinde bulunan standart klavyeyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir