Google Lens’in Yapay Zekası Pixel 2 Modelini iPhone Olarak Tanıdı

Google'ın resim aramalarında yapay zeka sistemini kullanarak geliştirdiği Google Lens, sosyal medyada büyük yankı uyandıran bir iPhone tanımlaması yaptı.

Yaklaşık iki hafta önce iOS platformuna da giriş yapan Google Lens teknolojisi önceki gün yaptığı hata ile sosyal medyada gündem oldu. Görsel aramalarına bambaşka bir boyut kazandırmayı hedefleyen Google Lens’in yaptığı hata Android kullanıcılarında hayal kırıklığına neden oldu.

Google Lens sisteminin bir kullanıcının çektiği Pixel 3 modelinin fotoğrafını iPhone olarak tanımlayarak Google’da kullanıcıyı iPhone arama sonuçlarına yönlendirdi.

Twitter üzerinde Austin Evans tarafından paylaşılan tweette yer alan görsel kısa sürede binlerce retweet alırken bir anda top listlere girmeyi başardı.

Google Lens teknolojisi her ne kadar bu hata ile gündeme gelmiş olsa da yakın zamanda özellikle bebeklik döneminde nesnelerin tanıtılması için geliştirilen etkili bir proje olarak hayatımıza girmiş olacak. Elbette yapay zeka teknolojilerinin de bazen yanıldığı olacaktır ancak sistem tam anlamıyla geliştirildiğinde oldukça yararlı bir uygulama olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir