Google Chrome İle İstenmeyen Sitelerin Sesi Kalıcı Olarak Kısılacak

Popüler tarayıcı Google Chrome’un alacağı güncelleme ile birlikte rahatsız edici web sitelerin sesleri kalıcı olarak kısılabilecek.

Google’ın internet tarayıcısı Chrome’a gelecek olan yeni versiyonla birlikte bir takım ilgi çekici özellikler de kullanıma sunulacak. Bu yeniliklerden en dikkat çekeni ise sayfalarında otomatik olarak video oynatan web sitelerinin seslerini kalıcı olarak kısabilmeye olanak verilecek olması olarak görülüyor.

Birçok web sitesi kullanıcıların sekmeler arasında gezinirken otomatik video oynatma özelliği ile birlikte rahatsız edici bir deneyim sunabiliyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu tarayıcıda açık olan tüm sekmeleri kapatmakta, bir çoğu ise bilgisayarlarının sesini kısmakla bu konuya çare aramakta idi. Chrome’a gelecek olan güncelleme ile ilgili sekmeye sağ tık yapınca açılacak olan bağlantılar sayesinde kalıcı olarak o sitenin sessizliğe bürünmesine olanak sağlanabilecek. Yalnız kullanıcıların bu siteleri geçici olarak seslerini kısabilmeleri mümkün olacak.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir