Google Chrome Artık Reklamları Otomatik Engelleyecek

Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan sağlayan Google’ın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome’a yakın bir zamanda gelecek olan güncelleme ile reklam engelleme dönemi başlayacak.

Sadeliği ve hızıyla pek çok kişinin bilgisayarlarında kullandığı Google Chrome internet tarayıcısına gelecek olan yeni bir güncelleme ile birlikte tıpkı Opera’da olduğu gibi önceden yüklenmiş olan bir reklam engelleme uygulaması bulunacak.

Gelirlerinin büyük bir kısmını reklamlardan elde eden Google kendi internet tarayıcısı olan Google Chrome’a reklam engelleme yazılımı getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılar daha önce Google Chrome Web mağazası üzerinden herhangi bir reklam engelleme yazılımını Google Chrome tarayıcılarına yükleyip reklamsız internetin keyfini sürebiliyordu. Ancak Google Chrome’a gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık Google Chrome internet tarayıcılarına ek bir uzantı yüklemeden de reklamsız internet deneyimi yaşayabilecek.

Google Chrome’da kullanılabilecek olan reklam engelleme yazılımı Opera’nın reklam engelleme yazılımından daha yumuşak kurallara sahip olacak. Chrome’un reklam filtreleme sistemi sayesinde kullanıcılar rahatsız eden reklamları engelleyebilecek ve Google web sitelerinden de bu reklamları daha sonrasında kaldıracak.

Google Chrome’a gelecek olan yeni reklam engelleme yazılımının reklamları tamamen engellemek gibi bir amacı bulunmuyor. Google Chrome’da sadece Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından belirlenen standartları durmaksızın ihlal eden reklamlar (tam sayfa,otomatik ses ve video oynatan ya da yanıp sönen reklamlar gibi) engellenecek.

Chrome’un reklam engelleme yazılımının ilerleyen günlerde yayınlanması beklenen yeni Chrome güncellemesiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir