GM 5 Plus Modeli İçin Android Oreo Güncellemesi Çıktı

General Mobile tarafından uzun zamandır üzerinde çalışılan Android Oreo güncellemesi sonunda GM 5 Plus modelleri için dağıtılmaya başlandı.

General Mobile firmasının daha önce yayınlamayı düşündüğü ancak yaşadığı sorunlardan dolayı ertelemek durumunda kaldığı güncelleme nihayet çıktı. Şirketin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada GM 5 Plus modelleri için Android Oreo güncellemesinin kademeli olarak dağıtımına başlandığı belirtildi.

Android One projesi kapsamında geliştirilen modeller arasında yerini alan ilk akıllı telefonlardan birisi olan GM 5 Plus için hızlı güncelleme sözü ürün tanıtımında firma tarafından kullanıcılara vaad edilmişti. Her ne kadar gecikme yaşanmış olsa da bu model kullanıcıları da nihayet güncellemeye kavuştu.

Aralık 2017 tarihinde GM 6 modeli için yayınlanan Android Oreo güncellemesinin ardından General Mobile tarafından yapılan açıklamada bu güncellemenin GM 5 Plus modeline Şubat ayında geleceği belirtilmişti.

Neredeyse bir aydan uzun süren bu gecikme konusunda firma tarafından bir açıklama yayınlanmazken en geç 31 Mart 2018 tarihine kadar bu güncellemenin dağıtımına başlanacağı iddia edilmişti.

Sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan bildiri ile birlikte GM 5 Plus modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesinin dağıtılmaya başlandığı belirtilirken güncellemenin bu modele sahip olan kullanıcılarının cihazlarına kademeli olarak ulaşacağı ifade edildi.

GÜNCELLEME: GM 5 Plus kullanıcıları tarafından gerek sitemiz üzerinden gerekse de sosyal medya üzerinden güncellemeyi cihazlarına henüz alamadıklarına dair oldukça fazla yorumda bulunuldu. Güncelleme ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar için yayınladığımız “GM 5 Plus Kullanıcılarından Android Oreo Güncellemesini Alan Var Mı?” adlı haberimizde diğer kullanıcılarla iletişimde kalıp güncellemenin son durumunu takip edebilirsiniz.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

haber yorum
Hasan sert

Yorum Tarihi: 2018-04-02 22:31:25

Bende gm5 plus kullanicisiyim sarzi yarım günü çıkarmıyor bir hafta önce aldım almaz olaydım her tarafı sıkıntı güncelleme banada gelmedi sözünde durmadılar Samsung j7 modeli genaral mobile on çeker
haber yorum
Mesut alkış

Yorum Tarihi: 2018-04-02 08:50:10

Bence çok heveslenmeyin bu Oreo çok kötü kardeşim telde var kaşıntı uyum sorunu çoğu uygulama ve oyun çalışmıyor düzgün hep bilinmedik hata uyarısı alıyor tam oturtamamislar bence.......ama yok ben severim derseniz yükleyin grldiginde
haber yorum
Berke Çağan

Yorum Tarihi: 2018-04-01 16:06:19

Yok kardeşim bekliyoruz . Bugün 1 Nisan 2018 Hala bir fark yok . Güncelleme felan gelmedi . Kontrol ediyoruz 'Sisteminiz şu anda güncel' diyor . Böyle AndroidOne Kalsın böyleyse
haber yorum
Haşim Görgülü

Yorum Tarihi: 2018-04-01 12:12:24

Bence yine gm 5 plus kullanıcıları için oreo cıkmadi fakat kullanıcıları mahcup etmemek için,'oreo cıktı ve kademeli olarak dağıtılıyor' dedi. Düşünsenizze biz bu telefonu: 1000 TL fiyat bandında en iyisi olduğu için ve androidone olduğu için almadık mı? güncelleme zamanında gelseydi ikinci telefon olarak GENERALMOBİLE düşünebilirdim ..............................................................................................
haber yorum
Mehmet Solak

Yorum Tarihi: 2018-04-01 05:32:53

Pes diyorum başka birşey demiyorum, Androidone mıyız Androidnone mıyız belli değil, beceremiyorsanız özür dilersiniz ama kandırma yoluna gitmek de nedir, 1 kişi varmı ki güncellemeyi 2 gündür alabilen?! Güven zor kazanılır ama kolay kaybedilir, bunun örneğini gayet güzel göreceğiz gibi bundan sonra...
haber yorum
Editör

Yorum Tarihi: 2018-04-01 04:02:33

Güncelleme ile ilgili kullanıcı eleştirilerini ve aynı zamanda Android Oreo güncellemesini cihazlarına alan/alamayan kullanıcılar arasındaki bilgi paylaşımını Oreo Güncellemesini Alan Var Mı? haberimiz üzerinden takip edebilirsiniz.
haber yorum
Hami Ergün

Yorum Tarihi: 2018-04-01 03:31:22

Evet, guncelleme tarihi sanırım 31 Mart 2019'du. Yanlış söylenmiş bence. Siz bu kafayla giderseniz. Sonunuz çiftlik bank gibi olacak. Bence biraz Huaweiden staj yaparak az buçuk birşey öğrenin adamlar güncellemeyi bırak dünyaya kafa tutmaya başladı. Saat 03.30 güncelleme error.
haber yorum
DG

Yorum Tarihi: 2018-04-01 02:56:26

Güncellemenin yayınlandığı falan yok. Bunu kısa bir araştırmayla görebilirsiniz. 6 ay evvel Şubat 2018'de verileceği söylenen ve Mart ayına girerken hiçbir bilgilendirme vermeden Oreo'yu göndermeyip daha sonra ağız değiştirip 31 Mart 2018'e kadar vereceğiz diyen firma Cuma günü kademeli olarak yayınladık demesine rağmen güncellemeyi alan tek bir cihaz yoktur. Firma basit bir güncelleme yüzünden bütün güvenini yitirmiştir. Objektif basın anlayışı gereği bunun haberleştirilmesini bekliyoruz.
haber yorum
Ya uz evirgen

Yorum Tarihi: 2018-04-01 02:45:23

Gm’firması çok büyük bir güven erezyonu yaşamaya başladı... Zira sürekli yalan ve aslı olmayan söylemler ile tüketicilerini aptal yerine koymaya devam ediyor... Şu an 01 nisan 2018 saat 02;43... Halen ortada oreo güncellemesine dair hiç bir gelişme yok... Gm kullanıcılarının facebook sayfasındaki paylaşımlarına bir göz atında görün bakalım , sözü edilen güncellemeyi alan var mı... Gm bu kafa ile giderse , zaten son dönemde bence ciddi bir kayıp yaşamıştır dahasında markayı dahi bitirebilir... Olmaz bu kadar yalan ve dolan...insanları aptal yerine koyar iseniz bunun size dönüşü çok acımasız olur.
haber yorum
Tuncay

Yorum Tarihi: 2018-04-01 01:26:41

Muhtemelen önümüzdeki bir hafta içinde Türkiye'de kullanımda olan tüm GM 5 Plus modelleri için güncelleme tamamlanacaktır. Cihazlarında güncellemeler otomatik yüklenmeyen kullanıcıların Ayarlar>Yazılım Güncelleme kısmından manuel olarak kontrol ederek güncellemeyi indirip yükleyebilirler.
haber yorum
engin

Yorum Tarihi: 2018-03-31 19:40:07

Bu büyük bir palavra, firma yalan söylüyor. Şu an itibarıyla böyle bir şey söz konusu değil. Bence firma yetkilileri acil açıklama yaparak özür dilemeli. General Mobile Ceosu olacak adamın konuşma ve tavırlarını takip ederseniz şunu göreceksiniz. Dana çobanı olamayacak adamın nasıl CEO olduğuna şaşıracaksınız.
haber yorum
mehmet

Yorum Tarihi: 2018-03-31 19:16:29

ne zaman indirilecek
haber yorum
Yersen

Yorum Tarihi: 2018-03-31 14:25:02

Yensen, dağıtıma başlandığına, inanırsın.