General Mobile’ın Instagram Hesabı Neden Kapatıldı?

General Mobile'a ait Instagram hesabına kullanıcıların erişim sağlayamadığı ve hesabın nedeni bilinmeyen bir durumdan dolayı kapandığı ortaya çıktı.

Genel olarak orta ve üst düzey donanım özelliklerine sahip akıllı telefon modellerini uygun fiyat politikası ile kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen Türkiye’nin en büyük akıllı telefon üreticisi konumundaki General Mobile’ın Instagram hesabına ulaşılamıyor.

Son günlerde özellikle GM 5 Plus modeli için yayınlanan Android 8.0 Oreo güncellemesi nedeniyle kullanıcılarından büyük eleştiri alan firmanın aktif olarak kullandığı Instagram hesabına dünden beri ulaşılamıyor. Henüz General Mobile tarafından bu durum ile ilgili resmi açıklama yapılmamasına rağmen sosyal medya üzerinde birçok dedikodu dolaşıyor.

General Mobile’a ait Instagram hesabına girmek isteyen kullanıcılar; “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor. Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir. Instagram’a geri dön” uyarısı ile karşılaştılar. Her ne kadar konu ile ilgili resmi açıklama şimdilik yapılmamasına rağmen teknik nedenlerden dolayı Instagram hesabına ulaşılamadığı ve firmanın Instagram ve Facebook ile iletişimde olduğu öne sürüldü.

Sosyal medya üzerinden ise farklı iddialar dolaşmaya başladı. GM 5 Plus için Oreo güncellemesinin yayınlandığı andan itibaren yaklaşık 1 haftadan uzun süre kullanıcıların cihazlarına dağıtılmamış olmasından dolayı birçok kullanıcının firmaya ait hesabı spam olarak işaretlediği ve bu nedenle kapatılmış olabileceği öne sürülüyor. Her ne kadar bu iddialar şimdilik doğrulanmamış olsa da bu da bir neden olarak görülebilir.

Ancak sorunun kaynağı her ne olursa olsun kısa süre içinde firmaya ait olan sosyal medya hesabının yeniden aktifleştirileceğini düşünüyoruz.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

haber yorum
Ayberk

Yorum Tarihi: 2018-04-11 18:55:19

Bana bildirim geldi instagramdan bununla ilgili. Ben de spamlayip şikayet etmiştim ve bunun üzerine kapatıldığına dair bir bildirim aldım