Maignan'a İrkcilık Yapan Taraftara 5 Yıl Men Cezası, Serie A'da Irkçılıkla Mücadele Hız Kesmiyor

Maignan'a İrkcilık Yapan Taraftara 5 Yıl Men Cezası, Serie A'da Irkçılıkla Mücadele Hız Kesmiyor

Maignan'a İrkcilık Yapan Taraftara 5 Yıl Men Cezası, Serie A'da Irkçılıkla Mücadele Hız Kesmiyor

Serie A'nın 21. haftasında Udinese ile Milan arasında oynanan mücadelede, Fransız kaleci Mike Maignan'a ırkçı tezahüratta bulunan taraftara verilen 5 yıl men cezası, futbol gündemine bomba gibi düştü.

Milan'ın kalesini koruyan 28 yaşındaki Maignan, Udinese'nin ev sahipliğinde oynanan mücadelede ırkçı tezahüratlara maruz kaldı. Tribünlerden gelen "Pis zenci" ve "Buu buu" şeklindeki ırkçı hakaretlerin ardından, yapılan incelemeler sonucunda 46 yaşındaki bir taraftar tespit edilerek 5 yıl boyunca stadyumlardan men cezasına çarptırıldı. gonebet deneme bonusu

Udinese Kulübü Ömür Boyu Yasaklama Kararı Aldı

Maç sonrasında Udinese Kulübü, taraftarın gerçekleştirdiği ırkçı tezahürat nedeniyle sert bir karar aldı. Yapılan açıklamada, söz konusu taraftarın artık Udinese stadına ömür boyu alınmayacağı belirtildi. Ayrıca, ırkçı tezahüratlarda bulunan diğer taraftarların tespiti için de çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

İtalya Futbol Ligi Yönetimi Başkanı: "Irkçılığı Kınıyoruz"

Bu olayın ardından İtalya Serie A Lig Yönetimi Başkanı Lorenzo Casini de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Casini, ırkçılığın ve ayrımcılığın her türlü formunu net ve güçlü bir şekilde kınadıklarını belirterek, lige karşı net bir tutum sergilediklerini ifade etti.

Siyasi Arenada Da Tepkiler Artıyor

İtalya'da Ekim 2022'de iktidara gelen sağ koalisyon hükümetinin İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi, ırkçı tezahüratları "menfur" olarak niteleyerek, olayın sorumlularının yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini söyledi. Ancak, aşırı sağcı İtalya'nın Kardeşleri Partisi'nden gelen bazı siyasetçiler, ırkçılığı genelleştirmemek gerektiğini savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER