ESET Akıllı Televizyonlarıda Koruyacak!

Güvenlik şirketi ESET Android işletim sistemine sahip akıllı televizyonları da koruyacak.
11
Su kalıntısı bulduk

Nesnelerin interneti alanında çok önemli gelişmelerin yaşandığı günümüzde bu cihazların güvenliği de kullanıcılar için çok önemli. Gelişen internetle birlikte birbiriyle haberleşebilecek olan cihazlar kullanıcılar için pek çok faydalı işe imza atabilecekken nesnelerin internet bağlantısı beraberinde bir takım güvenlik risklerini de getiriyor.

Yapılan son araştırmalar göre 2020 yılına kadar yaklaşık olarak 30 milyar cihaz internete bağlanmış olacak. Bu cihazlar internet bağlantılarıyla birlikte birbirileriyle iletişim kurup kullanıcılar eve gelmeden pek çok işi halledebilecek olan bu cihazlar kötü niyetli kişilerin de hedefinde.

Güvenlik şirketi ESET yaptığı açıklamada kötü niyetli kişilerin öncelikli hedeflerinin kamerası, mikrofonu ve USB bağlantıları bulunan akıllı televizyonlar olduğunu belirtti ve akıllı televizyonlar için antivirüs uygulaması geliştirdiklerini duyurdu.

Android işletim sistemine sahip olan akıllı televizyonları koruyacak olan ESET ayrıca aynı hesapla kullanıcıların Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını da koruyacak. ESET’in akıllı televizyonlar için yayınladığı antivirüs programını kullanıcıların akıllı televizyonları üzerinden ulaşabilecekleri Google Play Store’dan indirebilecekler.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir