Chromebook’a Sonunda Ücretsiz Microsoft Office Geliyor

Artık etkin bir şekilde Microsoft Office’in ücretsiz sürümünü Chromebook bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Uzun süren bekleyişin ardından, Office Android uygulamaları sonunda Chromebook modellerine geldi ve uygulamayı Google Play Store üzerinden her bilgisayar için sorunsuz şekilde indirebilirsiniz.

Bir Süredir Bekleniyordu

Chrome Unboxed tarafından gelen raporlara göre Office uygulamaları birden fazla farklı Chromebook üzerinde test edildi ve şimdiye kadar herhangi bir kronik soruna rastlanmadı. Yani Android işletim sistemli cihazlar için çıkraılan mobil Office uygulamaları rahatlıkla Chromebook üzerinde de çalışıyor. Fakat Microsoft cephesinden ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Dolayısıyla insanların kafasında birtakım soru işaretleri oluştu.

Android uygulamalarıyla Chromebook arası uyumluluk ilk getirildiği günden beri kullanıcılar epey sorun yaşadı. Microsoft ürünlerin tüm notebooklar arasında uygun olacağının sözünü verse de, şimdiye kadar sadece kısıtlı sayıda cihazda problemsiz şekilde uygulama desteği sağlandı. Dolayısıyla pek çok kişi de mağduriyet yaşadı.

Başka Uygulamalar da Gelecek

Fakat görünüşe göre kullanıcıların yaşadığı bu hayal kırıklığı artık sona yaklaşıyor ve Microsoft Office Android uygulamaları tam bir destekle Chromebook bilgisayarlara geliyor. Tabii Office ile ilgilenmeyen ve G  Suite kullanmaktan memnun olanlar da hâlâ bunu kullanmaya devam edebilir.

Ayrıca yakında Google Assistant da Chromebook kullanıcılarının hizmetine resmi şekilde sunulacak.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir