Bill Gates’ten Kitap Severlere 5 Kitap Önerisi

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından bir tanesi olan Microsoft’un kurucusu ve en zengin isimlerinden bir tanesi olan Bill Gates, her dönem yaptığı gibi bu yaz döneminde de kitap severlere 5 kitap önerisinde bulundu!
Bill Gates

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, okuduğu kitaplarla da oldukça ön plana çıkan bir isim. Zamanının büyük bir bölümünü kitap okumaya ayıran Gates insanlara birçok açıdan ilham verecek ve yaz tatilini daha güzel kılacak kitap tavsiyeleri ile insanlara önerilerde bulunuyor.

Bill Gates Tarafından Önerilen Kitaplar!

1.Leonardo Da Vinci – Walter Isaacson

Bill Gates

 

2.Everything Happens for a Reason and Other Lies I’ve Loved (Her şeyin bir sebebi vardır ve sevdiğim diğer yalanlar) – Kate Bowler

Bill Gates

 

3.Lincoln in the Bardo (Arafta) – George Saunders

Bill Gates

 

4.Origin Story: A Big History of Everything (Başlangıç Hikayesi: Her Şeyin Büyük Geçmişi) – David Christian

Bill Gates

 

5.Factfulness (Gerçekçilik) – Hans Rosling, Anna Rosling Ronnlund, Ola Rosling

Bill Gates

İlk kitap ünlü yazar Walter Isaacson kaleminden ele alınan Leonardo Da Vinci’nin biyografi eseri. İkinci kitap ise kanser hastalığı ile başa çıkan bir kadının anıları yer alıyor. George Saunders tarafından ele alınan “Arafta” eseri ise Abraham Lincoln’ün yer aldığı bir kurmaca hikayelerin yer edindiği bir eser.

Son olarak beşinci tavsiye edilen kitap ise okuyucuyu harekete geçirmeye yönelik bir eser olarak ön plana çıkıyor. Küresel sağlık uzmanı tarafından ele alınan eserde, dünya üzerindeki tüm insanların daha iyi şeyler yapmasının mümkün olduğu ele alınıyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir