Yeni 13 inç MacBook Pro'nun özellikleri ortaya çıkarıldı

Yeni 13 inç MacBook Pro'nun özellikleri ortaya çıkarıldı

Yeni 13 inç MacBook Pro'nun özellikleri ortaya çıkarıldı

İddialara göre Apple, 13 inç MacBook Pro modelini yenileyecek. Bu modelin ilkbaharda tanıtılması bekleniyor. Yani eğer bu iddia doğruysa, yeni 13 inç MacBook Pro ile tanışacağımız tarih son derece yakın. Peki ya özellikleri, sahi yeni 13 inç MacBook Pro'nun özellikleri hakkında neler biliyoruz?

İŞTE İDDİALARA GÖRE 13 İNÇ MACBOOK PRO'NUN ÖZELLİKLERİ

Daha önce de söylediğimiz gibi Apple, M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro modelini Kasım 2020'de M1 işlemcili MacBook Air ve Mac mini ile birlikte görücüye çıkarmıştı. Bu Apple'ın çıkardığı son 13 inç MacBook Pro modeliydi. Modelde Touch Bar bulunuyordu.

Çıkan söylentiler ise yeni 13 inç MacBook Pro'nun tasarımı hakkında bazı ipuçları veriyor.

Söylentilerden aktarıldığı kadarıyla, yeni 13 inç MacBook Pro'daki en büyük değişiklik, güncellenmiş M2 yongası olacak. Apple'ın M1'li modelleri piyasaya sürmesinden bu yana, M2 olarak adlandırılması beklenen yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı varsayılıyor.

8 çekirdekli CPU, 9 ve 10 çekirdekli GPU seçenekleri, hız ve verimlilik iyileştirmeleri M2'nin özellikleri için konuşulanlar arasında. Ancak yine de M2, M1 Pro ve M1 Max kadar güçlü olmayacak. M1 Pro ve M1 Max'in yerini ise M2 Pro ve M2 Max'in doldurması bekleniyor.

13 İNÇ MACBOOK PRO NE ZAMAN TANITILACAK?

Apple'ın tedarik zincirine dayanan kaynaklar, Apple'ın 13 inç MacBook Pro'yu 8 Mart günü tanıtılabileceğini öne sürüyor. Ancak Apple, farklı bir tarih de belirlemiş olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER