Tesla'nın Büyük Kamyon Tanıtımı Yaklaşıyor

Tesla'nın Büyük Kamyon Tanıtımı Yaklaşıyor

Tesla ilk defa elektrikli kamyon üretecek ve aylar süren bekleyişin ardından süre artık kısaldı. Şirketin CEO’su Elon Musk Instagram hesabında gölgeler içinde gözüken bir kamyon görüntüsü paylaşsa da, ayrıntılara girmemeyi tercih etti. Fakat yarın etkinlik resmen yapılacak ve her şeyi görmüş olacağız.

Tesla Kamyonu Neye Benzeyecek?


Akşam saatlerinde yapılacak olan etkinlikte Tesla kendi üretimi kamyonu tanıtacak ve ilk görsellerden anladığımız kadarıyla arkasında römork da olacak. Tesla’nın kamyonunun büyük olacağını biliyoruz fakat ne amaçla kullanılacak?

CEO Elon Musk daha önce bu konuya dair konuşmuştu ve üretecekleri kamyonun, büyük şirketlerin nakliye ihtiyaçlarına yanıt vereceğini iddia etmişti. İki yıl içinde geniş ölçekli üretilmesi beklenen aracın, çalışan bir prototipi olacağını söylemişti. Betist Dolayısıyla Tesla’nın amacı muhtemelen kargo ve taşımacılık işiyle uğraşan şirketlere satış yapmak olacak.

Bataryası Epey Büyük Olacak


Tabii bir de mesafe ve kapasite boyutu var. Daha önceki haberlerde Tesla kamyonların 200 ile 300 mil arası elektrikle mesafe kat edebileceği söylenmişti. Bunun için büyük bir batarya paketi gerekirken, yaklaşık 500 – 600 kW arası diyebiliriz.

Otonom sürüş konusunda da bilgilerimiz kısıtlı fakat Elon Musk’ın sahneye çıkıp yeni Tesla kamyonu açıklamasına sadece saatler kaldı. Dolayısıyla tam olarak nasıl olduğunu, kimlere hitap edeceğini ancak o zaman görebileceğiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER