Tesla Model 3 Hedeflerini Sürdürüyor

Tesla Model 3 Hedeflerini Sürdürüyor

Tesla yaptığı açıklamada Model 3 araçlarının üretim hedeflerini sürdürdüğünü dile getirirken, daha önce yaşanan ertelemelerden ötürü firmanın arabaları yetiştiremeyeceği konuşulumuştu.

Tesla’nın kurucusu ve elektrikli otomobil üreticisi Elon Musk, Çarşamba akşamı geç saatlerde bir açıklama yapmıştı ve Haziran ayı sonuna kadar haftada 5000 adet Tesla Model 3 sedan araba yapmayı planladıklarını dile getirmişti.

Elon Musk başlangıçta bu rakamı 2017 yılının sonu için telafuz ederken, daha sonra bu yılın Mart ayına kadar haftada 5000 araba hedefine ulaşacaklarını söylemişti. Şimdi ise hedef tarihi Haziran ayı sonu Romabet olarak belirledi.Tesla, özellikle Model 3 gibi alt modellerinin seri üretimiyle başa çıkmakta son dönemde zorlanırken, darboğazlar yaşanıyor fakat firma imalatı hızlandırmak istiyor. Yatırımcılar da bu durumdan ötürü endişe yaşarken, Nevada bölgesindeki pil üretim fabrikasının beklenenden kötü durumda olduğu söyleniyordu.

CNBC’ye bir dizi mevcut ve eski Tesla çalışanı açıklama yaparken, firmanın kalite kontrol görevlilerinin tecrübesiz olduğunu ve bu pilleri kısmen el yapımı olarak ürettiklerini iddia etmişti.

Bakalım Tesla bu sefer sözünü tutabilecek ve Model 3 arabaları Haziran ayına kadar yetiştirebilecek mi?

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER