Tesla Dünyanın En Büyük Bataryasını Tamamladı

Tesla Dünyanın En Büyük Bataryasını Tamamladı

Tesla nihayet söz verdiği bir şeyi zamanında tamamlamayı başardı. Daha çok elektrikli arabalarıyla tanınan firma, Güne Avustralya’da bulunan rüzgar çiftliği için devasa bir batarya üretmeyi başardı. Bu bataryanın amacı çiftlikte üretilen enerjiyi yakalamak ve depolamak, ardından ihtiyaca göre de kullanmak.

Onbinlerce Eve Elektrik Verebilecek


Tesla batarya tesisleri tam kapasitede olduğu zamanlarda 30 bin kadar eve bir saatin üstünde enerji sağlayabilecek ve son testlerin tamamlanmasının ardından birkaç gün içinde hizmete açılacak. Batarya çiftliği toplamda 100 megawattlık enerji Kaçak İddaa kapasitesine sahipken, bu da dünyadaki en büyük tesis anlamına geliyor.

The Wall Street Journal gazetesi de aynı zamanda tesislerin yedek enerji sunacağını dile getirdi ve test aşaması sonlandıktan sonra bu da uygun olacak. Aralık ve Mart ayları arasında stres testleri uygulanacak ve bu tarihler Avustralya’da yaz aylarına denk geliyor.

Kaldı ki zaten Tesla tesisleri daha çok Avustralya’daki yaz aylarıyla baş etmek için kurdu fakat uzun vadede yenilenir enerji amacıyla da kullanacak. Kısa süre içinde de tesisler tamamen faaliyette olacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER