Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtımı günümüzde önemli ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle ses yalıtımı yapılmayan dairelerde rahatsız edici sesler yüzünden gün içerisinde enerji düşüklüğüne neden olmaktadır. Ses yalıtımı yapabilmek adına yan dairelerden gelen sesleri engelleyebilmeniz adına bariyerli adebond sünger kullanmanız gerekmektedir. Bariyerli adebond süngerler kirli bir görüntüye sahip olması nedeniyle duvarlarınızda alçıpan ile gizlemeniz gerekmektedir sonrasında duvarlarınızda kötü bir görünüme sahip olmadan ses yalıtımı yapmış olacaksınız sizi rahatsız edecek seslere bu sayede engel olabilirsiniz ve günlük yaşantınızda rahatsız edici seslerden kurtulabilirsiniz. Ses yalıtımında önemli olan ayrıcı özelliklerden biri ise kullanılacak süngerlerin uygulama alanınıza doğru olan ürünü kullanmanız gerekmesidir. Ses yalıtımı, yankı problemi veya ses geçişini engellemek adına kullanmanız gereken ürünler değişiklik göstermektedir yankı problemlerini engellemeniz adına kullanmanız gerek ürünler açık hücreli ürünler. Ürünler görüntülediğiniz zaman dışarda kalan katmanları üzerinden açık hücreli veya kapalı hücreli olduğunu gözle ayırt edebilirsiniz. Ses geçişini engellemek istediğiniz zamanlarda ise kapalı hücreli ürünleri duvarlarınıza uygulamanız gerekmektedir.  Fakat hem ses geçişini engellemek hem de yankı problemlerine engel olmak istiyorsanız gözükmeyen kısımlarda adebond sünger kullanımı sağlayın ve görünen kısımlarda akustik yankı problemlerini engelleyebileceğiniz ürünler arasında yer alan akustik yumurta sünger, tekno touch sünger panel, akustik piramit sünger gibi ürünler kullanımı sağladığınızda yankı problemlerini engel olabilirsiniz, bu sayede yapacak olduğunuz kayıtlarınız daha profesyonel bir şekilde olacaktır.

Ses yalıtımı birçok alanda uygulanmaktadır evlerinizde, fabrikalarınızda, ofislerinizde, teknelerinizde ve daha birçok alanda uygulama yapabilirsiniz, fakat uygulayacağınız ürünler uygulama alanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Teknelerinizde veya araçlarınızda ses yalıtımı yapmak istediğiniz taktirde sesin geldiği alanlar genel olarak motor sesleri rahatsız edici olduğu için motorun bulunduğu alanlarda alüminyum kaplı süngerleri kullanmanız halinde yolculuklarınızı rahatsız edici etkilenmeden rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Jeneratörün bulunduğu alanlarda bildiğiniz üzere rahatsız edici düzeyde ses problemi yaşanmaktadır bu nedenle jeneratörlerin bulunduğu alanlarda ses yalıtımı yapmanız gerekmektedir. Jeneratörleriniz bulunduğu alanlarda öncelikle kullandığınız bir odada veya alanda bulunuyorsa öncelikle kabin yapmanız gerekmektedir jeneratörün bulunduğu kabinin içerisine ses yalıtım ürünleri uygulamanız gerekmektedir kabinin iç katmanını elastomerik kauçuk süngerle kapladıktan sonra jeneratörün alt katmanına akustik şilte kullanarak sesin titreşimle yayılmasını engellemeniz gerekmektedir bu işlemi eğer jeneratörünüz çatı katında bir alanda ise aynı şekilde zeminine akustik şilte kullanıldığı taktirde hem titreşimi hem de ses geçişine büyük oranda engel olacaktır bu sayede rahatsız edici jeneratör seslerini en aza indirebilirsiniz.

Spor salonları gibi alanlarda ses yalıtımı üst katlara ve yan duvarlardan yandaki dairelere sesin geçişi ile ilgili sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunları engellemek adına ses yalıtımı yapıldığında tek bir alana zemine veya duvara uygulandığında çözüme ulaşamazsınız. Bu nedenle ses yalıtımı yapılacak alanda hem duvarlarda hem tavanınızda ve tabanınızda yani tüm alanlarda kullanmanız gerekmektedir. Duvarlarınıza ve tavan kısmınıza akustik adebond sünger kullanıp ürünleri gizledikten sonra taban kısmına akustik şilte ve kauçuk zemin karoları kullanarak spor salonlarında ses yalıtımı yapabilmeniz mümkünüdür. Bu sayede komşularınız sesin rahatsız edici boyutunu kaybederek şikayet almadan huzurlu bir şekilde spor salonunuzu yönetebilirsiniz. Turkish Acoustic tüm ürünleri ile ilgili hammaddeleri ve yanmazlık oranları ile ilgili bilgilerin yer aldığı sertifikalara web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz taktirde web mağazamız üzerinden ürünü temin edebilirsiniz, ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek için satış ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungeri.net/akustik-sungerler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER