Samsung Yeni Windows Mixed Reality Üzerinde mi Çalışıyor?

Samsung Yeni Windows Mixed Reality Üzerinde mi Çalışıyor?

Microsoft geçtiğimiz dönem tanıtılan Windows Mixed Reality setleriyle herkesi kıskandıracak bir koleksiyon oluşturma çabasında. Önümüzdeki ay satışların başlaması düşünülürken, Acer, HP, Dell ve Lenovo gibi dev markalarla da işbirliği içine girildi.

Microsoft tarafından ortaklık listesine adı yazılacak bir diğer firma da Güney Kore menşeli teknoloji devi Samsung olabilir. Yakın geçmişte Twitter kullanıcısı WalkingCat’in sızdırdığı görseller gerçekse, Samsung da Windows Mixed Reality ile çalışıyor.

Eldeki Bilgiler Çok Az


Piyasaya sunulacak pek çok Windows 10 sanal gerçeklik gözlüğü benzer donanımsal özelliklere sahip olacak. Dolayısıyla Samsung’un da bu alanda farklılık yaratacağını pek tahmin etmiyoruz. Buna rağmen yayınlanan render fotoğraflarında ürün ismi, teknik özellik gözükmüyor ve gerçeklik garantisi de bulunmuyor. Safirbet Spekülasyonlara dair ne Samsung, ne de Microsoft cephesinden henüz bir açıklama gelmezken şu anda ağzımıza bir parmak bal çalındığını söyleyebiliriz.

Tabii diğer yandan Samsung sanal gerçeklik sektörüne yabancı değil ve Gear VR adlı ürünleriyle önemli bir başarı yakalamışlardı. Eğer Samsung mobil VR tecrübesini daha yüksek bir teknolojiye taşımak isterse, Microsoft’la yapılacak işbirliği oldukça mantıklı olacaktır. Özellikle Windows platformu ve tüketici tabanı dikkate alındığında, her iki firma da bundan karlı çıkacaktır.

Microsoft, 3 Ekim 2017 tarihinde San Francisco şehrinde Mixed Reality etkinliği düzenleyecek ve burada önemli bilgilerin açıklanması bekleniyor. Bakalım Samsung da bu kervana katılacak mı?

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER