Özdilek İzmir AVM ’den Çocuklara Robotik Kodlama Kursu

Özdilek İzmir AVM, Ekim- Kasım -Aralık Ayı Boyunca 7-13 Yaş Arası Çocuklara Robotik Kodlama Kursu düzenledi.

Özdilek İzmir AVM ’den Çocuklara Robotik Kodlama Kursu

 

Türkiye Tekstil ve Perakende sektörünün parlayan yıldızı Özdilek Holding’in 2001 yılında İnciraltı’nda açtığı Özdilek Alışveriş Merkezi, kadınlara ve çocuklara yönelik olarak ücretsiz atölye ve kurs çalışmaları gerçekleştiriyor. Düzenlenen kurslar ile katılımcıların keyifli zaman geçirmelerinin yanı sıra zihin becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor.

Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca her Pazar bir araya gelen yaşları 7-10 ile 11- 13 yaş arasında değişen katılımcılar için iki sınıf oluşturuldu ve çocuklar 10 kişilik sınıflarda Robotik Kodlama Eğitimi aldılar.  

Robotik Kodlama kursunda çocuklara kodlama eğitiminin yanı sıra eleştirel düşünce becerileri, sorumluluk ve takım bilinci kazandırıldı. Kurs boyunca çocuklar eğitmen yardımı ile önceden belirledikleri bir amaç doğrultusunda Basic Robot inşa ederek tablet ile basit düzeyde kodlamasını yaptı ve robotları harekete geçirdi.

Üç ay süren eğitimlerin sonunda 6 Ocak tarihinde Özdilek AVM’ de tekrar bir araya gelen kursiyerler, eğitmen eşliğinde ailelerine bir sunum gerçekleştirdi ve sunum sonunda katılım sertifikası alarak bu anı fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.

Önemli gün ve haftalarda düzenlediği etkinliklerle misafirlerinin takdirini toplayan Özdilek İzmir AVM, çocuklar ve aileler için birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER