Oculus Kurucusu 'Heyecan Verici' İşler Peşinde

Oculus Kurucusu 'Heyecan Verici' İşler Peşinde

Oculus’un kurucusu Palmer Luckey, bu yılın başında firmadan ayrılmıştı fakat sanal gerçeklik – VR endüstrisinde kalmaya devam edecekti. Bu hafta Tokyo Game Show 2017’de bir dizi açıklama yapan Palmer Luckey, yeni girişimini doğruladı fakat fazla ayrıntı vermekten kaçındı.

RoadToVR üzerinde yayınlanan habere göre, Luckey HTC Vive etkinliğinde görünerek şu sözleri kullandı:

‘Yeni bir şirketim var fakat yenüz projemin ayrıntıları hakkında konuşamam. Hâlâ sanal gerçeklik endüstrisinde çalışıyorum ve çok heyecan verici şeyler olacak. Beni sadece Oculus’la bağdaştırmayın, bir sanal gerçeklik insanı olarak düşünün. Her şey olabilir, Sony, HTC, diğer firmalar. Her şey.’

Aslında Haziran ayında da The New York Times gazetesi bir haber yayınlamıştı ve Palmer Luckey’nin yeni bir start up firmasında teknoloji fikirleri olduğunu dile getirmişti. İddialara göre uğraştığı şey bir sınır güvenliği sistemiydi ve sistem ışık detektörleri kullanarak izinsiz geçiş yapanları tespit edecekti.

Siyasilerden Tepki Almıştı


Palmer Lucky, 2014 yılında kurucusu olduğu Oculus 2 milyar dolar karşılığında Facebook’a satmıştı. Geçtiğimiz yıl ise Donald Trump destekçisi bir gruba finansmanlık yaptığı ortaya çıkınca, özellikle karşıt görüşteki kişilerden epey tepki çekmişti. Bu yüzden pek çok geliştirici de Oculus VR ürünlerinden desteği çekerken, Luckey daha sonra özür dilemişti.

Kısacası, artık Palmer Luckey Oculus Rift’in başında değil fakat yeni projelerle yakında karşımıza çıkacağa benziyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk