Nest Yeni Akıllı Güvenlik Kamerasını Tanıttı

Nest Yeni Akıllı Güvenlik Kamerasını Tanıttı

Nest bugün en yeni kamerası olan Nest Cam IQ’yü duyurdu. Dışarıda kullanım için üretilen bu kamera, firmanın akıllı ev tipi kameralarına farklı bir bakış açısı getiriyor ve aynı özellikleri dışarı için sunuyor.

Nest yöneticilerinden Michele Turner, bugün Amerika’nın San Francisco şehrindeki etkinliğe katılırken, hırsızların evlere ilk yöntem olarak açık kapıdan girdiğini fakat en önemlisi de, onları asıl caydıran şeyin bir güvenlik kamerası olduğunu kaydetti. Hatta söylediklerine göre, firma bu sonuca ulaşmak için profesyonel hırsızları bir araya getirdi ve onlarla ‘iş tecrübeleri’ Makrobet hakkında mülakatlar yaptı.

Tam Bir Akıllı Kamera


Firmaya göre Nest Cam IQ Outdoor adlı bu kamera şu an sektörde bulunan en güçlü dış güvenlik kamerası. Tıpkı ev tipi kameraları gibi oldukça dayanıklı ve hava koşullarından da etkilenmiyor. Aynı zamanda Nest’in klasik akıllı kamera özelliklerini de taşıyor. Örneğin birisi evinize doğru ilerlerken size haber veriyor ya da ailenizin eve geldiğini söylüyor. Ayrıca içinde bir hoparlör de var ve bu yüzden kamera üzerinden kapınızdaki kişilerle konuşabiliyorsunuz.

Hırsızların kapatamaması için kamera doğrudan güç kaynağına bağlı ve baskıya-dokunmaya karşı dayanıklı yapısı var.

Nest Cam IQ Outdoor 349 dolar fiyat etiketiyle satılacak ve şu anda ABD ile Kanada’da ön siparişleri açıldı. Yıl sonunda ABD, Kanada ve Avrupa bölgelerine gönderimler de başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER