NASA Mobil Uygulamada Birinci Olan Bir Kişiyi Uzaya Gönderiyor!

NASA Mobil Uygulamada Birinci Olan Bir Kişiyi Uzaya Gönderiyor!

Finlandiya merkezli uzay turizmi start-up’ı olan Space Nation firması NASA ile birlikte yürüttüğü bir proje kapsamında bir kişiyi uzaya gönderecek. Space Nation Navigator adlı uygulamayı mobil telefonuna indirip 6 aylık süreçte yüksek puan alan kullanıcılar ilk olarak İzlanda’ya daha sonra yüksek puan alan kullanıcılar arasından bir kişiyi de uzaya gönderecek.

space-nation-navigator

Uzay turizmini tanıtma amaçlı yürütülen proje kapsamında şanslı bir kişi uzaya çıkacak. Space Nation Navigator isimli mobil uygulama dünyanın ilk astronot eğitim uygulaması olarak görülüyor. Mobil Restbet uygulamada, uzay turistlerini eğlenceli oyunlar ve zor görevler bekliyor. Çeşitli egzersizlerinde yer aldığı uygulamada “sosyal, zihinsel ve vücutsal” kategoriler bulunuyor. Çeşitli oyunlarla ve testlerle hayatta kalma becerilerinizi ölçen bu uygulama, mobil cihazınızda yer alan farklı fitness uygulamalarına da bağlanabiliyor.

space-nation-navigator

Yüksek Puan Alan Kullanıcılar Ödüllendirilecek!


Geçtiğimiz yıl NASA tarafından duyurulan uygulama en yüksek puan elde eden kullanıcılara İzlanda seyahati ve antrenman programına katılma hakkı hediye ediyor. Katılmaya hak kazanan bireyler beraberinde 3 arkadaşını da bu programa davet edebiliyor.

Gelecek 2 yıl içerisinde ise uluslararası yarışmalar düzenlenecek ve en yüksek puan alan bir kişi uzaya gitmeye hak kazanacak!

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER