'Kanlı Ay' tutulmasına kilitlendi.

'Kanlı Ay' tutulmasına kilitlendi.
Tutulma bugün saat 20.13'te başladı. 4 saat sürecek olan tutulma sırasında 22.30-01.13 saatleri arasında Ay tamamen karardı. 'Kanlı Ay' tutulması Antartika, Avustralya, Asya, Rusya, Afrika, Avrupa ve Güney Amerika'nın doğusundan çıplak gözle gözlemlendi. Tutulma, Türkiye'den de izlendi.

Dünya, artık yüzyılın en uzun 'Kanlı Ay' tutulmasına kilitlendi. Dünya'nın, Güneş ile Ay arasına girmesi sonucu yerkürenin gölgesi 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamen örtecek ve 'tam tutulma' gerçekleşecek..

Bu gök olayı sırasında Ay kızıl bir görünüme bürünecek. Kuzey Amerika dışında dünyanın büyük bölümünden izlenebilecek olan tutulma, ocak ayındaki 'Süper Mavi Kanlı Ay' tutulmasından 27 dakika daha uzun sürecek.

'Kanlı Ay' tutulması şu an Antartika, Avustralya, Kaçak Bahis Asya, Rusya, Afrika, Avrupa ve Güney Amerika'nın doğusundan çıplak gözle izlenebiliyor. Tutulma Türkiye'den an itibariyle gözlenebiliyor..

Tutulma bugün saat 20.13'te başlayıp yarın sabaha karşı 02.30'da sona erecek. 4 saat sürecek alan tutulma sınasında 22.30-01.13 saatleri arasında Ay tamamen kararacak..

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER