Kanlı ay tutulması yaklaşıyor,kıyamat kopacak mı?

Kanlı ay tutulması yaklaşıyor,kıyamat kopacak mı?
27 Temmuz'da gerçekleşecek olayda, Ay'ın rengi tutulma boyunca kırmızıya dönecek. Kanlı Ay Tutulması Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması'nın yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür.Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştirir. Ay'ın iki döngüsü arasındaki farklar, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi sırasında değişen göreli konumu sebebiyle ortaya çıkar."Kanlı Ay" sadece Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında gerçekleşebilir. Tutulma gerçekleşirken Dünya, Ay ve Güneş'in arasında kalır ve Güneş'ten Ay'a giden ışığı keser. Böylelikle Ay, Dünya'nın gölgesi ile örtülmüş olur. Fakat bu esnada da Dünya'da Güneş'in doğduğu ve battığı yerlerdeki Güneş ışıkları Ay'ın yüzeyine ulaşır.
Güneş Akcebet ışığı Ay'ın yüzeyinde yayılarak Ay'a kırmızı bir görüntü verir. Böylece Kanlı Ay Tutulması oluşur ama Ay'ın renginde havanın kirlilik oranının ve bulutların etkisi olabileceğini söyleyelim. 27 Temmuz 2018 Cuma günü gerçekleşecek tutulma, en iyi Afrika'dan ve Avrupa'dan gözlemlenebilecek.

Bir kaç Hristiyan'ın bir araya gelmesi ile oluşan Endtime Ministries topluluğu ise, İncil'de yer alan bazı kehanetlere dayanarak kıyameti bekliyor. Var olan inanca göre son 2000 yılda gerçekleşen bütün "Kanlı Ay Tutulmaları" beraberinde büyük felaketler getirdi. Endtime Ministeries başkanı Irvin Baxter "İncil bize son 2000 yılda gerçekleşen bütün 'Kanlı Ay Tutulmaları'nın büyük felaketlere yol açtığını öğretti. Bu seferki tutulma son 2000 yılın en büyük kehanetlerinden birine sahip. Dünya'yı büyük felaketler bekliyor." diyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER