HTC Vive Focus Duyuruldu

HTC Vive Focus Duyuruldu

HTC, Vive Geliştirici Konferansı’nı düzenlerken şirket sonunda ayrı olarak çıkaracağı yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Focus’u da duyurdu.

Daha Ucuz, Taşınabilir ve Güçlü!


‘Hepsi bir arada’ bir cihaz olarak tasarlanan Vive Focus’u kullanmak için güçlü bir masaüstü bilgisayara ihtiyacınız olmayacak, yani cihaz ‘standalone’ olarak çalışacak. Ayrıca mobil VR’da an itibariyle bulunan aynı interaktivite kısıtlamaları da yer almıyor.

Bunun yerine yeni cihaz güç, taşınabilirlik ve fiyat üçlüsü arasında yer alıyor. Bu durum da HTC Vive Focus’u Oculus karşısında, özellikle Oculus Go için bir rakip hâline getirecek.

HTC Vive Focus Ne Zaman Çıkacak?


Cihazda AMOLED ekran olacak ve Qualcomm Snapdragon 835 Sekabet işlemci çipseti ile desteklenecek. Üç boyutlu harekete de ekstra harici sensörler olmadan destek sağlayan Vive Focus için maalesef HTC tarafından henüz resmi bir çıkış tarihi ya da fiyat bilgisi yayınlanmış değil. Fakat dünya çapında çıkışını yapmadan önce Çin’de satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.

Ayrıca bu duyurunun yanı sıra HTC yeni VR geliştirme platformu olan Vive Wave’i de duyurdu. Şimdiden platformu 12 tane üçüncü parti donanım üreticisi desteklerken, 35’in üstünde de geliştirici içerik üretiyor.

Kısacası HTC sanal gerçeklik alanında yeni teknolojilerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 01:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER