Hackerlar 2014'te Imgur'da 1.7 Milyon Hesabın Bilgilerini Çaldı

Hackerlar 2014'te Imgur'da 1.7 Milyon Hesabın Bilgilerini Çaldı

Eğer 2014 yılında Imgur kullandıysanız, muhtemelen şifrelerinizi değiştirseniz iyi edersiniz. Popüler fotoğraf paylaşım sitesi bugün bir açıklama yaparken, 2014 yılında bir güvenlik açığından haberdar olduklarını ve yaklaşık 1.7 milyon kullanıcının e-posta adresleriyle şifrelerinin ele geçirildiğini itiraf etti.

Güvenlik Açığı Kabul Edildi


Imgur’ın CEO’su Roy Sehgal durumu açıklarken, 2014 yılında bir açık meydana geldiğini fakat Imgur’un kullanıcılardan isimlerini, adreslerini ya da telefon numaralarını toplamadığını, hackerların sadece kullanıcı e-postalarına ve şifre bilgilerine eriştiğini dile getirdi. ZDNet’e göre, bildirim servisi Have I Been Pwned’i yöneten Troy Hunt bu durumdan haberdar oldu ve Imgur’u bilgilendirdi.

Imgur ise hâlâ olayı ekip olarak araştırdıklarını ve çözmeye çalıştıklarını söylüyor. Fakat görünüşe göre sanal korsanlar sitenin eski algoritmasını brute force yöntemiyle kırdılar ve arkalarında herhangi bir iz bırakmadılar.

Imgur, 2016 yılında şifreleme sistemini bir üst kademeye taşımıştı fakat görünüşe göre 2014 yılındaki olaylardan sonra biraz geç kaldı. Size de tavsiyemiz, eğer bahsedilen dönemde Imgur hesabı kullandıysanız ve aynı şifre başka hesaplarınızda da varsa, bir an önce değiştirmeniz gerekiyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER